Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Festival Colours of Ostrava se blíží

Publikováno: 15.5.2024

„Letos představíme opět výběr toho nejlepšího ze světové hudby, která jde i mimo hlavní proud a dokonale doplní line-up našich headlinerů. Jako vždy máme před sebou úkol uspokojit jak pop-rockového fanouška, tak i fanouška, který má rád alternativní hudbu. Naším cílem je probudit v návštěvnících emoce a inspirovat je k objevování nové hudby i nových myšlenek,“ říká ředitelka a zakladatelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová. Již 21. ročník festivalu se blíží, uskuteční se 17. až 20. července v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Na letošním ročníku Colours of Ostrava vystoupí současní popoví rebelové Sam Smith, američtí rockeři Queens of the Stone Age nebo nestárnoucí rocková legenda Lenny Kravitz. Dalšími hvězdami jsou například zpěvák a producent elektronické hudby James Blake, jamajský matador Sean Paul, severská popová diva Zara Larsson, stylové multižánrové trio Khruangbin z Texasu, éterická hudebnice Bat for Lashes nebo bluesový kytarista Gary Clark Jr. a další.

V Dolní oblasti se sejde více než 30 domácích a 70 zahraničních jmen, která mají na kontě 19 cen Grammy a 68 nominací.

 

Novinky: seznamka i New York City stage

Jeden z letošních nejžhavějších headlinerů, Lenny Kravitz, přiveze do Ostravy zbrusu novou show, navazující na jeho novou desku Blue Electric Light, která vychází v květnu. Nejnovější album rovněž představí další z headlinerů – kalifornská formace Queens of the Stone Age.

„Jedním z nejočekávanějších vystoupení v rámci 21. ročníku bude koncert provokativně romantických Sam Smith, kteří svou spektakulární show potěší nejen posluchače jemnější pop music, ale uspokojí také uši těch, jež mají rádi dunivé beaty a extravagantní scénu. Jejich vystoupení na předávání posledních cen Grammy dokonce vzbudilo obrovský rozruch kolem skladby Unholy, kterou si také budeme moci užít v červenci naživo v Ostravě,“ prozrazuje dramaturg festivalu Filip Košťálek.

Část hudebního programu se odehraje na NYC stage, letošní novince, která je koncipována jako komfortní komorní šapitó a naváže na oblíbenou scénu z let 2010 a 2011 z dob areálu na Černé louce. „Tato stage propojuje hudební festival s diskusním fórem Meltingpot, její produkce zároveň nabídne i divadla a stand-upy. Mezi vystupujícími umělci bude například jazzově hip-hopová ikona José James nebo kouzelnické duo Siegfried & Joy,“ doplňuje Filip Košťálek.

V loňském roce pořadatelé zaznamenali velký ohlas na informaci o festivalové seznamce. Rok se s rokem sešel a z aprílového nápadu se stává letošní novinka – Láskyplná seznamka. Seznamka se uskuteční vždy jednou denně a každý večer se návštěvníci mohou těšit na „Láskyplnou afterku“, tedy after party nejen pro ty, kteří se na festivalu seznámí, ale také pro všechny zamilované.

Jak nápad vznikl? „Při příležitosti 20. ročníku Colours of Ostrava jsme se rozhodli udělat průzkum, jehož formát pro nás vytvořila a zajistila společnost SocioFactor. Na základě dat z něj jsme zjistili mimo jiné i to, že 37 % našich fanoušků navštívilo festival jako singles, někteří pak s myšlenkou najít přímo na Colours of Ostrava polovičku, se kterou by pro začátek brouzdali areálem. Právě pro tyto jednotlivce je naše Láskyplná seznamka,” vysvětluje Filip Košťálek.

 

Biolog, odborník na dýchání, spisovatel

Součástí festivalu je dlouhá léta také diskuzní fótum Meltingpot. To letos přivítá na 250 vystupujících. Hlavními hvězdami letošního programu fóra Meltingpot je například populární biolog Merlin Sheldrake, odborník na dýchání Patrick McKeown, spisovatel Irvine Welsh, biolog a spisovatel Rupert Sheldrake, psychiatr a psychoterapeut Jiří Horáček nebo Dan Ariely, uznávaný profesor psychologie a behaviorální ekonomie.

 

Kempy ve Vítkovicích i na hradě

K dispozici budou letos návštěvníkům tři festivalové kempy. Chill Village bude v blízkosti festivalového areálu a nabídne zařízené glampingové stany až pro pět osob.

Kemp na Slezskoostravském hradě nabídne místo pro stavbu stanů. K dispozici budou i místa pro stání obytných vozů.

Třetí kemp, nazvaný Tent Inn Village rovněž v areálu Slezkoostravského hradu, nabídne pronájem již postavených stanů a základního kempingového vybavení.

Více na: www.colours.cz

Festival Colours of Ostrava se blížíJames BlakeSam SmithFestival Colours of Ostrava se blížíLenny Kravitz


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO