Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Pojez fest začíná v Dolní oblasti

Publikováno: 14.5.2024

Už třetí ročník Pojez festů čeká na příznivce dobrého jídla a pití v Moravskoslezském kraji. Jedinečné festivaly v Ostravě, Karlově Studánce a Ostravici opět zviditelní kvalitní gastronomické podniky na severní Moravě a ve Slezsku.

Součástí festivalu budou kuchařské show a ochutnávky, návštěvníci se mohou těšit i na koncerty, školu čepování piva a program pro rodiny s dětmi. Vstup na akce je zdarma. První Pojez fest startuje už příští sobotu 18. května v ostravských Dolních Vítkovicích.

 

Skvělé gastronomické zážitky

Pojez fest je součástí programu Pojez, který propojuje zajímavé kulinářské zážitky v kraji a turisty láká do kraje za dobrým jídlem i pitím. „Těší mě, že náš region nabízí nejen krásnou přírodu, industriální dědictví, ale i skvělé gastronomické zážitky, za kterými stojí za to udělat si výlet. Lidé tak mohou vyrazit za kvalitním jídlem, ochutnávkami, výrobnami nebo například lokálními farmami. Chceme ukázat, že region má i v tomto ohledu co nabídnout a že úroveň gastronomie se u nás rok od roku zlepšuje,“ řekla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Šárka Šimoňáková s tím, že do Pojezu jsou zapojeny desítky podniků z celého kraje. „Je skvělé, že jejich počet stále roste.“

 

 DOV, Karlova Studánka, Ostravice

Gastro festivaly, kde se budou prezentovat nejen podniky zapojené do Pojezu, se letos konají už potřetí. První Pojez fest začíná už příští sobotu v ostravských Dolních Vítkovicích. „Kromě skoro pěti desítek stánků a foodtrucků se skvělým jídlem a pitím, čekají na návštěvníky i kuchařské show, kde se podívají na přípravu světových specialit a zároveň budou moci pokrmy i ochutnat. Večer vystoupí zpěvák 7krát3,“ uvedl jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela s tím, že na webu POJEZU zájemci najdou přehled zapojených podniků, farem i obchodů, ale i další termíny Pojez festů - 10. 8. v Karlově Studánce, kde vystoupí Ben Cristovao a Jaroslav Uhlíř a 7. 9. v areálu bývalé pily na Ostravici, kde zahraje skupina Slza a Jaroslav Uhlíř.

 

Projekt Technotrasa

Pojez fest v Dolních Vítkovicích 18. 5. je spojený i s další akcí pro rodiny s dětmi. Na zájemce čeká i Den s Technotrasou. „Projekt Technotrasa funguje na stejném půdorysu jako Pojez, jen místo gastro podniků propojuje to nejzajímavější z industriálního a technického dědictví v regionu, lidé se tak u jednotlivých stánků dozví něco zajímavého o řemeslech i technice, ale zároveň si budou moci mnoho věcí vyzkoušet, podívat se na science show Velkého světa techniky a mnoho dalšího,“ doplnil šéf MS Tourismu Petr Koudela.

Pojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblastiPojez fest začíná v Dolní oblasti


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO