Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Začnou oblíbené Dny Fajne rodiny

Publikováno: 10.5.2024

Dny Fajne rodiny, organizované statutárním městem Ostrava, se letos konají už popáté. V pěti týdnech, od 15. května do 16. června, nabídnou pestrou paletu nejrůznějších prorodinných aktivit, které pobaví a zaujmou všechny generace. Tato událost, do jejíž přípravy se zapojila asi padesátka organizací a spolků, začíná symbolicky na Světový den rodiny.

 

Pohádkové odpoledne, smažení vaječiny

Účastníci Dnů Fajne rodiny si budou moci vybírat z bohaté nabídky, zahrnující přibližně stovku akcí. Připraveny jsou pro ně například interaktivní programy, soutěžní odpoledne, mezigenerační setkání, sousedské slavnosti, tvořivé dílny a další lákavé tipy na příjemně prožité dny. Zažít mohou třeba rodinný piknik, pohádkové odpoledne, tábornický víkend, smažení vaječiny nebo zahradní slavnost. Jak se už stalo zvykem, celou řadu aktivit nachystala na vybraných pobočkách Knihovna města Ostravy.

Ani letos nemohou chybět tradiční populární události jako Ostravský kompot, Muzejní noc, Tátafest, komunitní porubské Sdílko, promenáda v Jubilejní kolonii nebo Den Slezské. Do Dnů Fajne rodiny se v neposlední řadě opět zapojily instituce jako Divadlo loutek Ostrava, Zoologická zahrada a botanický park Ostrava, Národní divadlo moravskoslezské, Planetárium Ostrava, Dopravní podnik Ostrava nebo Ostravské muzeum. Návštěvníci se samozřejmě i v letošním ročníku mohou zúčastnit soutěže o hodnotné ceny. A to je pouze malá ochutnávka z opulentního menu. Vybere si tedy opravdu každý.

„Stejně tak jako v předchozích letech jsme si i letos dali velmi záležet na tom, abychom sestavili program skutečně zajímavých akcí, které zaujmou všechny napříč generacemi. Naším cílem je nabídnout zdejším rodinám způsob, jak si naplno užít společný den, a to vedle samotných aktivit i přítomnosti svých blízkých!,“ shrnul za organizátory náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Veškeré informace o programu Dnů Fajne rodiny najdete na internetových stránkách www.dnyfajnerodiny.cz a facebookovém profilu facebook.com/fajnarodina.

 

Armádní koncert i Martin Chodúr

Ke Světovému dni rodiny se také 14. května od 16 hodin uskuteční slavnostní koncert Ústřední hudby Armády České republiky. Na ostravském Masarykově náměstí společně s vojenskou hudbou vystoupí rovněž několik sólistů, budou mezi nimi Radka Fišarová, Martin Chodúr, Kateřina Dabrowská nebo Bronislav Palowski. Taktovky se chopí velitel Ústřední hudby Armády České republiky a její hlavní dirigent, pplk. Jaroslav Šíp.

Den SlezskéDen SlezskéDen SlezskéDny Fajne rodinySdílkoSdílkoSdílko


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO