Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Z Dolních Vítkovic bude FANDOV

Publikováno: 3.5.2024

Areál Dolní oblasti Vítkovice se zapojí do dění okolo MS v hokeji. Od 10. do 23. května se z DOV stane takzvaný FANDOV. „V Dolních Vítkovicích bude jedno ze záchytných parkovišť, hokejoví fanoušci tak mohou strávit čas před nebo po zápasech i u nás, program pro ně máme připravený,“ říká ředitelka Dolní oblasti Vítkovic Renata Červená.

FANDOV mimo jiné rozšíří cizojazyčné prohlídky v časech mezi zápasy, posílí tým průvodců a přizpůsobí hokejovým fanouškům možnosti výjezdu na Bolt Tower, vyhlídkovou nástavbu na někdejší historické vysoké peci.

 

Hokejové zákusky

„Bolt Tower bude od 8. května svítit v barvách naší trikolóry. Kavárna v oblacích - Bolt Café bude mimo jiné servírovat zákusky s hokejovým motivem a otevřeno bude mít v pátky a soboty až do 20 hodin. Pokud bude zájem větší, prodloužíme otevírací dobu kavárny s jedinečnou vyhlídkou na celou Ostravu a široké okolí i v dalších dnech,“ doplňuje ředitelka DOV Červená.

Připravena na fanoušky bude také nová řemeslná pekárna v Gongu s názvem Pizza Chleba DOV.  Pomyslnou relax zónu nabídne i širší zázemí, které FANDOV obklopuje. Například nedávno otevřená restaurace a hotel VP1 Art.

 

Linka X do Sport Arény

V Dolních Vítkovicích je jedno ze záchytných parkovišť pro fanoušky hokeje. Lidé jej najdou v místě, kde jsou obvykle hlavní scény velkých festivalů, jako je Colours of Ostrava. Po odstavení auta se budou moci návštěvníci vydat linkami MHD. Ve dnech hokejových zápasů budou podle informací DPO na linkách č. 2, 7, 11 a 12 vypravována kapacitnější vozidla. Současně bude zavedena i posilová tramvajová linka „X“, jezdící na trase Nádraží Vítkovice – Sport Aréna – Dolní Vítkovice – Plynárny a zpět.

„Dolní Vítkovice jsou světově unikátním areálem s bohatou historií a různými příběhy mnoha generací nejen z Ostravska. Kdysi obří provoz, teď vzdělávání a kultura. Oblast pořád žije. Spousta našich průvodců si tady, jak se říká, odrobila svoje. Mají co říct, rádi areálem provedou nejen hokejové fandy, mířící do Ostravy na světový šampionát. Těšíme se na všechny,“ zve ředitelka Červená.

Z Dolních Vítkovic bude FANDOVZ Dolních Vítkovic bude FANDOVZ Dolních Vítkovic bude FANDOVZ Dolních Vítkovic bude FANDOVZ Dolních Vítkovic bude FANDOVZ Dolních Vítkovic bude FANDOV


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO