Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Dny Evropského filmu v Minikině

Publikováno: 27.3.2024

Šmejdi, vykradači hrobů, bossanova v Jižní Americe, surrealista Salvador Dalí, boj se sociálkou i s naftaři – Dny evropského filmu (DEF) zvou od 4. dubna do ostravského Minikina na pestrý výběr nejaktuálnějších filmů věhlasných režisérů i svěží debuty, novinky ověnčené cenami z festivalů v Cannes, Benátkách či v Karlových Varech.

Diváci se mohou těšit na komedie, dramata, animované i dokumentární filmy i snímky, ve kterých prim hraje hudba. Ostravská část festivalu nabídne například novinku režisérky Jessicy Hausner Club Zero, výstřední filmový portrét světoznámého malíře Salvadora Dalího Daaaaaalí!, animovaný film oscarového režiséra Fernanda Trueby Zastřelili pianistu, vítězný film loňského ročníku MFF Karlovy Vary Blažiny lekce, nový dokumentární film Wima Wenderse Anselm nebo oceňovaný debut Miky Gustafson Ráj v plamenech.

Festival Dny evropského filmu bude v Minikině probíhat od 4. do 10. dubna.

Vstupenky a program jsou k dispozici na www.eurofilmfest.cz.

Festival se koná i v dalších částech republiky. Hlavní část Dnů evropského filmu se uskuteční od 4. do 9. dubna v pražských kinech Světozor, Edison Filmhub Praha a Přítomnost, v brněnském kině Art. 

Festival v regionech proběhne od 10. do 14. dubna v kinech v Boskovicích (Panorama), Červeném Kostelci (Kino Luník), Havířově (Kino Centrum), Hradci Králové (Bio Centra), Jablonci nad Nisou (Kino Junior), Šumperku (Kino Oko), Vrchlabí (Kino Střelnice), Vyškově (Kino Sokolský dům) a ve Znojmě (Kino Svět).

Odkazy:

Web: www.dnyevropskehofilmu.cz

Facebook: www.facebook.com/DnyEvropskehoFilmu/

Instagram: www.instagram.com/dnyevropskehofilmu/

Dny Evropského filmu v MinikiněDny Evropského filmu v MinikiněDny Evropského filmu v MinikiněDny Evropského filmu v MinikiněDny Evropského filmu v Minikině


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO