Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Chicago v Ostravě!!!

Publikováno: 26.2.2024

Netrpělivě očekávaný muzikál Johna Kandera, Boba Fosseho a Freda Ebba Chicago má premiéru ve čtvrtek 29. února v Divadle Jiřího Myrona.

Režíruje šéfka souboru muzikálu Gabriela Petráková, která o novou licenci usilovala několik let, a říká: „Vlastníci autorských práv dovolují vždy jen jedinému divadlu v dané evropské zemi dílo uvádět, a tak bude možné vidět Chicago jen u nás v Ostravě. Doufáme, že nadlouho!“ NDM je také prvním divadlem u nás, kterému se povedlo získat licenci na slavné dílo podruhé. O muzikál je obrovský zájem a diváci vykoupili téměř všechny vstupenky do konce sezóny.

V nové inscenaci pochopitelně nebude chybět orchestr souboru muzikálu – tentokráte nebude hrát z orchestřiště, ale přímo na scéně. Mnoho hudebních čísel je totiž v ději zasazeno do kabaretního prostředí, ve kterém kapela reálně figuruje.

V hlavní roli sboristky Roxie Hart, která se stane slavnou až díky vraždě, se představí Veronika Prášil Gidová v alternaci s Kristýnou Štarhovou. Zkušenější Velmu Kelly, která je už ve světě zločinu i showbyznysu personou známou, hrají, zpívají a tančí Markéta Schimmerová Procházková či Martina Vlčková. Právník Billy Flynn dokáže dámy vysekat z problémů nehledě na jejich vinu či nevinu – toho ztvární Tomáš Novotný nebo Lukáš Vlček.

 

Líheň amerického zločinu

Příběh nás zavádí do americké líhně zločinu a novinářských senzací 20. let minulého století. Kabaretní hvězda Velma Kelly i sboristka Roxie Hart jsou souzeny pro vraždu svých partnerů, ale za každou cenu chtějí uniknout hrozícímu trestu smrti. Využívají proto služeb protřelého právníka Billyho Flynna, který ví, že pro verdikt není důležitá pravda, ale mínění tisku a veřejnosti. Muzikál autorské dvojice John Kander a Fred Ebb a legendárního jazzového choreografa Boba Fosseho patří mezi vůbec nejúspěšnější tituly Broadwaye. A to i přesto, že v něm není jediný kladný hrdina. Slavnými melodiemi i nadčasovým satirickým příběhem láká dodnes diváky po celém světě. Do Ostravy se vrací po více než třiceti letech – a zároveň přesně sto let od skutečných soudních procesů, které jeho příběh inspirovaly, přibližuje Gabriela Petráková.

 

Opravdový megahit

Muzikál Chicago už při své světové premiéře na Broadwayi v roce 1975 slavil úspěchy, hrál se více než dva roky a dosáhl bezmála tisíce repríz. Opravdovým megahitem se však stalo až jeho novější broadwayské nastudování z roku 1996: střídmé provedení prakticky na prázdném jevišti se hraje dodnes a na kontě má už neuvěřitelných deset tisíc repríz.

Velký ohlas zaznamenala také filmová verze z roku 2002 s herečkami Renée Zellweger a Catherine Zeta-Jones a s Richardem Gerem (režii měl Rob Marshall, film získal 6 Oscarů). Muzikálové Chicago zkrátka nestárne, příběh o společnosti plné lží a senzacechtivosti baví a fascinuje diváky stále.

Chicago v Ostravě!!!Chicago v Ostravě!!!Chicago v Ostravě!!!Chicago v Ostravě!!!Chicago v Ostravě!!!Chicago v Ostravě!!!Chicago v Ostravě!!!Chicago v Ostravě!!!Chicago v Ostravě!!!Chicago v Ostravě!!!


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO