Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Norbert Lichý a mužský herecký výkon roku

Publikováno: 9.2.2024

Nedávno zesnulý herec Divadla Petra Bezruče Norbert Lichý je nominován za roli Andrého v inscenaci Otec v kategorii mužský herecký výkon roku.

Nominace na Ceny divadelní kritiky za rok 2023 jsou udělovány na základě ankety pořádané časopisem Svět a divadlo. Ta se letos uskutečnila již po třicáté druhé. Šanci na mimořádné ocenění má i samotné ostravské divadlo, ve kterém Norbert Lichý působil - Divadlo Petra Bezruče je podruhé za sebou nominováno na Divadlo roku.

 

Bezruči, Divadlo X, Divadlo Na zábradlí

Kromě Divadla Petra Bezruče jsou mezi dalšími nominovanými soubory také pražské Divadlo X10 (které bylo rovněž nominováno minulý rok) a Divadlo Na zábradlí.

„Je to pro nás velká pocta být opět mezi nominovanými divadly. Cením si práce a nasazení, se kterým se u nás divadlo tvoří,“ říká ředitel divadla Filip Krejčí. Divadlo Petra Bezruče patří mezi umělecky nejvýraznější divadelní soubory v České republice. Od srpna 2019 je uměleckým šéfem Divadla Petra Bezruče režisér Jan Holec.

 

Radost i za Norberta

Šanci na ocenění má také nedávno zesnulý herec Norbert Lichý. Dlouholetý člen Divadla Petra Bezruče je nominován za ztvárnění role Andrého, muže, který trpí Alzheimerovou chorobou, v inscenaci Otec v režii Jana Holce. „Drobný záchvěv, co rozjitří chmurné zimní dny. Mám radost. Za divadlo i za Norberta,“ dodává Holec.

 

Slavnostní večer spojený s vyhlášením výsledků ankety a udílením cen se odehraje v sobotu 16. března 2024 v Divadle X10.

Norbert Lichý a mužský herecký výkon rokuNorbert Lichý a mužský herecký výkon rokuNorbert Lichý a mužský herecký výkon rokuNorbert Lichý a mužský herecký výkon rokuNorbert Lichý a mužský herecký výkon rokuNorbert Lichý a mužský herecký výkon rokuNorbert Lichý a mužský herecký výkon rokuNorbert Lichý a mužský herecký výkon roku


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO