Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Plachetka s Havelkou míří do Gongu

Publikováno: 8.2.2024

Operní zpěvák Adam Plachetka s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers vystoupí 21. března v ostravském Gongu s koncertním programem Nebe na Zemi. Společně uvedou nesmrtelné písně Jaroslava Ježka s texty Voskovce a Wericha. Diváky tak přenesou do prvorepublikové éry jazzu, swingu a taneční hudby.

 

Jazz, blues i parodie

Zazní dvacet nestárnoucích písní tehdejší populární hudby z repertoáru Osvobozeného divadla. Od jazzových a swingových (Ezop a brabenec, Tři strážníci), přes blues (Klobouk ve křoví, Tmavomodrý svět), milostné písně (Svítá, Když se usmívala) až po vtipné parodie (Holduj tanci, pohybu). „Navíc oproti jejich novému společnému albu Nebe na Zemi proloží oba pánové hudební program vtipným průvodním slovem. Nebe na Zemi je také čerstvě na shortlistu na Ceny Anděl v kategorii Společný projekt,“ uvádí za pořadatele Jiří Sedlák.

 

Adama Plachetku lidé znají především jako operního pěvce, sólistu Metropolitní opery v New Yorku a objev světové operní scény. V letošní sezóně je v Metropolitní opeře k vidění v Pucciniho La Bohéme, ve Státní opeře ve Vídni září v Rossiniho Lazebníkovi sevillském, v milánské La Scale má na programu Mozartův Requiem.

 

Bourat bariéry

Již na svém prvním sólovém koncertě v O2 areně v roce 2020 Plachetka ale dokázal, jak lze bourat případné bariéry mezi klasikou a dalšími žánry. Okouzlen melodiemi Jaroslava Ježka a texty Voskovce a Wericha se Adam Plachetka spojil s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers, aby s nimi uskutečnil svůj další výlet mimo operní žánr za novým hudebním dobrodružstvím - koncertní program Nebe na Zemi.

Spolupráce s Adamem Plachetkou byla jedním slovem skvělá. Adam mě přijal a respektoval jako poněkud staršího mentora, který má s interpretací meziválečné populární hudby již dlouhodobé zkušenosti. Já jsem se naopak z pozice jakéhosi režiséra snažil ctít jeho mimořádné schopnosti špičkového pěvce,” říká o spolupráci Ondřej Havelka.

Plachetka s Havelkou míří do GonguPlachetka s Havelkou míří do Gongu


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO