Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Fórum Meltingpot a portréty osobností

Publikováno: 2.2.2024

Mezinárodní diskusní fórum Meltingpot přináší originální filmové zpovědi natočené s předními hosty minulého ročníku, který loni v červenci již pošesté proběhl v ostravských Dolních Vítkovicích po boku festivalu Colours of Ostrava. O své osobní či profesní zkušenosti a myšlenky se tentokrát podělilo patnáct výjimečných osobností z Česka i zahraničí.

 

Nadčasové příběhy

Předpremiéra cyklu Voices of Meltingpot pro partnery festivalu a novináře se uskutečnila 30. ledna v pražském kině Přítomnost, kde měli diváci možnost zhlédnout vybraných pět portrétů. Jejich protagonisty byli autor bestselleru Proč spíme Matthew Walker, světově proslulý expert na dechové techniky a tvůrce konceptu dechových technik Oxygen Advantage Patrick McKeown, aboridžinský zpěvák Ngulmiya Nundhirribala, hudebnice a performerka Ridina Ahmedová nebo archeoložka a popularizátorka AI Sara Polak. Všech patnáct portrétů je nyní zdarma k vidění na Colours.TV, Youtube a na webu Meltingpotu.

„Příběhy, zkušenosti a myšlenky oslovených hostů jsou nadčasové a jsme velice rádi, že se díky projektu Voices of Meltingpot dostávají i mimo okruh našich návštěvníků a kdokoli se k nim může libovolně vracet a nacházet v nich inspiraci,“ uvedla kurátorka fóra Meltingpot a zároveň ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová.

 

Portrét na 10 minut

Filmy již potřetí natočil Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Jejich scenáristkou a režisérkou je Monika Horsáková, na produkci jednoho filmu se podílelo až 14 lidí.

Projekt je unikátní nejen širokým tematickým záběrem, ale také okolnostmi, za kterých vzniká. Natáčení totiž probíhá přímo v areálu, což s sebou nese množství úskalí,“ upřesňuje Monika Horsáková. „Projekt vizuálně vychází z metody Errola Morrise a pracuje s pohledem respondenta přímo do kamery. Natáčeli jsme ale na tři kamery – kromě eye direct ještě na dvě observační, což nám umožnilo kreativnější možnosti ve střihu filmů i v práci s jejich rytmem, atmosférou a emocemi,” dodává režisérka projektu. Práce na výrobě jednoho filmu trvala přibližně týden, výsledné portréty mají okolo 10 minut.

 

Všech 15 portrétů je nyní zdarma k vidění na Colours.TV, Youtube a webu Meltingpotu:

https://colours.tv/

https://www.youtube.com/meltingpotforum

https://www.meltingpotforum.com/cs/voicesofmeltingpot

 

Voices of Meltingpot 2024

Projekt Voices of Meltingpot bude pokračovat také v rámci nadcházejícího ročníku mezinárodního diskusního fóra Meltingpot, který proběhne spolu s festivalem Colours of Ostrava 17. až 20. července v Dolních Vítkovicích.

Mezi letošními předními hosty jsou například spisovatel Irvine Welsh, profesor psychologie a behaviorální ekonomie Dan Ariely, biologové Rupert Sheldrake a jeho syn Merlin Sheldrake, fyzičky Fabiola Gianotti Dana Drábová, psychiatr Jiří Horáček, lékař Tomáš Šebek, neboultramaratonec Miloš Škorpil s manželkou Danou Škorpilovou, která působí jako trenérka fitness a výživová poradkyně.

 Link na trailer: https://bit.ly/vom-2023-trailer

Fórum Meltingpot a portréty osobnostíFórum Meltingpot a portréty osobnostíFórum Meltingpot a portréty osobnostíFórum Meltingpot a portréty osobnostíFórum Meltingpot a portréty osobností


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO