Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Zrozen z písku a slunce

Publikováno: 1.2.2024

Ve Fotografické galerii Fiducia byla 31. ledna zahájena výstava fotografií Petry Bašnákové nazvaná Zrozen z písku a slunce/ Born of Sand and Sun/. Mladá slovenská fotografka fotila pouštní kmeny Izraele klasickou fotografickou technikou. Výstava potrvá do 9. března 2024.

Fotografie byly pořízeny analogovým fotoaparátem Mamiya na klasický barevný film FUJI Porta. Všechny mají specifickou barevnost danou zvoleným materiálem a prostředím pouště.

Petra Bašnáková je studentkou ateliéru Reklamní fotografie Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Část fotografií pro projekt byla pořízena v rámci programu Erasmus během studijního pobytu na Bezalel Academy v Jeruzalémě. Petra Bašnáková vydala na konci roku 2023 knihu Born of Sand and Sun v prestižním londýnském nakladatelství Dewi Lewis Publishing, které si její práce vybralo na základě několika významných ocenění.

„Výstava namísto efektních cestovatelských nebo reportážních snímků představuje meditativní krajinářské výjevy, nalezená zátiší a nadčasové portréty ne nepodobné malířským obrazům. Jejich vizuální monumentalita je tak v přímém kontrastu s efemérní a proměnlivou podstatou prostředí pouště a života v něm,“ říká o vystavených fotografiích kurátorka výstavy Lucia L. Fišerová.

Zrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunceZrozen z písku a slunce


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO