Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Interview, které se vyvine úplně jinak

Publikováno: 27.11.2023

V komorním prostředí Divadla „12“ uvede muzikálový soubor Národního divadla moravskoslezského ve světové premiéře 29. listopadu muzikál Interview. Jde o hudební příběh rozhovoru moderátora a zpěvačky, který se vyvine jinak, než si oba představovali.

Muzikál pro dva herce pro NDM vytvořili brněnský skladatel Zdeněk Král, libretisté Marek David (zároveň spoluautor námětu a režisér) a Tomáš Novotný (ten napsal i texty písní).

 

Star a vyhořelý moderátor

Do rozhlasového studia přichází vycházející pěvecká star. Rozhovor s ní má vést unavený, vyhořelý moderátor, kterého ta práce už očividně otravuje. Nijak se nepřipravil, zpěvačku si splete s asistentkou, co mu má uvařit kafe. Ona z něho taky není nadšená a dává to zpočátku jasně najevo. Rozhovor se ale vyvíjí úplně jinak, než oba čekali…Je to cesta do svědomí, vyrovnávání se s minulostí, cesta k vzájemnému porozumění.

 „On je jako moderátor rutinér, nemá už o hosty prakticky zájem. Ale ona ho fakt vyškolí – je to osobnost! A na povrch vyplavou během toho povídání zásadní věci,“ naznačuje průběh představitel role moderátora, držitel dvou cen Thálie Tomáš Savka.

Veronika Boráková alias Nika je mladá skladatelka a zpěvačka, pro kterou je role zpěvačky první divadelní zkušeností. A práci s týmem muzikálu NDM si pochvaluje. „Tomáš Savka je úžasný. Na zkouškách není cítit žádný stres, nikdo mi tam nedal najevo, že dělám divadlo poprvé. Tomáš mi dokáže vysvětlit, když mi něco nefunguje, a podpořit, když se mi něco podaří. Má obrovskou zkušenost a stojí nohama na zemi.“ Její hrdinka se musí během večera vyrovnat s komplikovaným vztahem k rodičům, především k otci. Moderátor zase řeší vztah k dceři.

 

Věnováno památce Patricie Janečkové

Původně tvůrčí tým psal roli zpovídané zpěvačky pro Patricii Janečkovou. Spoluautorkou námětu je šéfka souboru Gabriela Petráková. Veronika Boráková měla být Patriciinou alternací, ale nakonec bylo i Patriciiným přáním, aby roli dostala Nika a aby se v práci na muzikálu pokračovalo. Památce nedávno zesnulé Patricie soubor dílo věnuje.

Více na www.ndm.cz

Interview, které se vyvine úplně jinakInterview, které se vyvine úplně jinakInterview, které se vyvine úplně jinakInterview, které se vyvine úplně jinakInterview, které se vyvine úplně jinakInterview, které se vyvine úplně jinakInterview, které se vyvine úplně jinak


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO