Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

PLATO Ostrava: malby, sochy i experimenty

Publikováno: 2.11.2023

Cena Jindřicha Chalupeckého 2023 se po třech letech vrátila do Ostravy. Rozsáhlá výstava ve svébytném prostoru bývalého hobbymarketu Bauhaus, který spravuje ostravská městská galerie současného umění PLATO, představuje oceněné umělkyně a umělce již 34. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého. Výstava začala 1. listopadu a potrvá až do 25. února 2024.

Velkorysý prostor vyplňuje pět individuálních instalací mladých autorek a autora reprezentující jedinečné tvůrčí přístupy přítomné na místní umělecké scéně od malby, sochy a instalace až po experimenty na pomezí umění a vědy.

Doplňuje je společensky naléhavá instalace a živý program s názvem Stanice propagandy. Mezinárodně etablovaný nizozemský umělec Jonas Staal, letošní zahraniční host, ve své instalaci podrobuje kritickému zkoumání různé typy propagandy a manipulativní zacházení s informacemi ve veřejném prostoru.

Návštěvníci galerie tak mohou vidět díla mladých českých umělců Patra Jandy, Lenky Glisníkové, Kryštofa Brůny, Gabriely Těthalové a uměleckého kolektivu Stony Tellers.

 

Výstava zahraničního hosta

Součástí výstavy laureátek a laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého je již tradičně projekt zahraničního hosta. Letos připravil nizozemský umělec Jonas Staal, který patří k nejznámějším umělcům na mezinárodní scéně,rozsáhlou instalaci a živý program, který shrnuje více než dekádu jeho uměleckého výzkumu na téma propagandy. Současně představuje nový film nazvaný Divadlo propagandy, videostudievzniklý přímo pro tuto příležitost.

Více na: www.plato-ostrava.cz

PLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimentyPLATO Ostrava: malby, sochy i experimenty


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO