Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Halloween a lampionový průvod

Publikováno: 1.11.2023

V sobotu 4. listopadu se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční oslavy svátku Halloween. Podzimní akce je rovněž neodmyslitelně spjata s lampionovým průvodem, který vpodvečer projde nasvíceným areálem zoo.

Sobotní program, který začne už v dopoledních hodinách, připravili pracovníci výukového centra zoo společně s Kruhem přátel zoo. Od 11 hodin si děti budou moci u výukového centra vydlabat dýni (zoo upozorňuje, že pouze do vydlabání zásob). Dýně následně osvětlí trasu, kudy se bude ubírat podvečerní průvod. Kromě dlabání budou ve výukovém centru připraveny halloweenské aktivity, které připomenou mimo jiné i vyhubené druhy zvířat.

Lampionový průvod vyjde od hlavního vstupu do zoo v 16:30 hodin. Při procházce potemnělým areálem si účastníci mohou na cestu svítit lampióny, lucernami a dalšími svítidly. Zájemci mohou přijít i v tematických kostýmech a maskách. Pořadatelé doporučují přibalit s sebou i svíčky. Průvod bude tradičně zakončen na symbolickém hřbitově vyhubených zvířat (u expozice Čitván), kde mohou lidé svíčky zapálit a vzpomenout na ty druhy, jež byly v nedávné době v důsledku činnosti člověka na Zemi zcela vyhubeny.

Většina areálu zoologické zahrady zůstane tento den návštěvníkům výjimečně přístupná až do 18:00 hodin. Pokladny a vybrané pavilony budou otevřeny do 17:30 hodin, například pavilon indických šelem, pavilon slonů, pavilon Wanderu nebo centrální vyhlídka v expozici Čitván. Návštěvníci tak do nich budou moci nahlédnout a pozorovat chování zvířat po setmění. Zoo upozorňuje, že v pavilonech platí přísný zákaz svícení jakýmikoli svítidly, včetně nejrůznějších blikajících ozdob.

Po 16. hodině zůstane uzavřena dolní část zoo, včetně Pavilonu afrických zvířat a Pavilonu evoluce.

V tento den proběhne i slavnostní ukončení soutěže ve sběru plodů Šípkový podzim. Do 10 hodin ještě mohou sběrači odevzdávat své plody na vrátnici zoo. Ve výukovém centru se uskuteční ve 13 hodin vyhlášení vítězů a předání cen.

V 11 a ve 14 hod. se mohou zájemci zúčastnit i komentované prohlídky pěstebních skleníků.

I v letošním roce se budou prohlídky konat až do Vánoc. Podrobné informace najdete zde.

Halloween a lampionový průvodHalloween a lampionový průvodHalloween a lampionový průvodHalloween a lampionový průvodHalloween a lampionový průvod


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO