Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Veřejná sbírka na opravu ciferníků hodin na věži kostela sv. Pavla ve Vítkovicích

Publikováno: 31.10.2023

Veřejná sbírka byla vyhlášena na opravu čtyř hodinových ciferníků na věži kostela sv. Pavla ve Vítkovicích. Zájemci mohou přispívat jak prostřednictvím QR kódů, tak i do pokladniček umístěných v kostele na Mírovém náměstí a v podatelně nedaleké radnice městského obvodu. Cílem této sbírky je dosáhnout částky ve výši 500 tisíc korun.

„Hodinový stroj je v pořádku. A v době, kdy probíhala výměna mechanického zařízení za digitální, byly v dobrém stavu i ciferníky. Dnes už tomu tak bohužel není. Nejhůř je na tom číselník viditelný z fary, který je značně oprýskaný, ciferník směřující k Zábřehu je už zastaven. Dobře na tom ale nejsou ani zbývající dva,“ konstatuje vítkovický farář Anton Rusnák.

Vedení vítkovické radnice umožnilo umístění jedné z pokladniček v podatelně radnice. „O sbírce opakovaně informujeme na stránkách našeho zpravodaje a podmínky pro vybírání finančních prostředků na opravu věžních hodin chceme vytvářet také na akcích pořádaných obvodem. Poprvé se pokladnička objeví 5. prosince během mikulášské nadílky a rozsvícení vánočního stromu,“ upozorňuje starosta Vítkovic Richard Čermák a podotýká, že projekty zdejší farnosti obvod podporuje. „Letos jsme například na rekonstrukci střechy kostela přispěli částkou 75 tisíc korun,“ připomíná.

Číslo transparentního účtu sbírky: 2802577265/2010. 

Kostel sv. Pavla ve VítkovicíchVeřejná sbírkaQR kód na transparetní účetKostel sv. Pavla ve Vítkovicích


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO