Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Marcela Očenášová. Sedieť s niekým

Publikováno: 30.10.2023

Absolventka Katedry reklamní fotografie a grafického designu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Marcela Očenášová /*1997/ vystavuje své fotografie ve Fotografické galerii Fiducia na Nádražní ulici. Výstava nazvaná Sedieť s niekým začala 24. října a potrvá až do 4. prosince 2023.

„Když jsem od svých patnácti let studovala fotografii, vytvořila jsem si styl, který odráží můj zájem o hledání světla a barev. Ve své práci preferuji vizuální vyprávění způsobem, který povznese konkrétní fotografované objekty,“ říká o své tvorbě fotografka Očenášová.

Ostravská výstava je fúzí tří fotografických projektů Marcely Očenášové s názvy Sedieť s niekým /2021/, Shinigami /2023/ a Lumos /2023/.

 „V prvních z nich, prezentovaném na výstavě Nová spiritualita /2021/, hledá autorka odpovědi na otázky přítomnosti smrti v životě a života ve smrti. Přes opakující se motiv bezvládných ptačích těl vnímá biologickou povahu těchto procesů, ale zároveň chce doufat v možnost osobního znovuzrození do života v jakémkoli okamžiku,“ uvádí ve svém textu o výstavě její kurátorka Lucia L. Fišerová.

Výraz Shinigami představuje v japonské kultuře jméno pro boha smrti, zatímco Lumos jsou důkazy boje a drobných vítězství právě nad Shinigami.

„Všechny tři části projektu stojí proti sobě v určitém protikladu a zároveň v plodném paradoxu. Odkrývají nevědomí a temné stránky psyché – melancholii, bezmoc a apatii,“ dodává kurátorka Fišerová.

Více na: Fotografická galerie Fiducia | klub Fiducia

Marcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekýmMarcela Očenášová. Sedieť s niekým


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO