Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Rodinný muzikál OLIVER! přichází

Publikováno: 29.9.2023

První muzikálovou premiérou souboru Národního divadla moravskoslezského bude 5. října světový OLIVER! Lionela Barta s libretem podle románu Charlese Dickense Oliver Twist. „O rodinný muzikál je už nyní mezi diváky velký zájem a některé termíny máme vyprodané dlouho dopředu,“ informuje mluvčí divadla Šárka Swiderová.

Velmi dlouho jsme o tenhle titul usilovali. Vlastník práv vyžaduje jasné reference o kvalitě souboru, schvaluje inscenační tým, scénu, kostýmy i protagonisty, takže je to pro nás obrovský úspěch a zároveň závazek! Oliver! zároveň patří k nejnáročnějším muzikálovým titulům, byla to pro nás zase výzva,“ říká šéfka muzikálového souboru Gabriela Petráková.

 

Průvodce viktoriánskou Anglií

Příběh sirotka Olivera Twista získal mnoha cenami ověnčenou muzikálovou podobu v roce 1960 v Londýně a záhy sklidil úspěch také na newyorské Broadwayi. Stejně slavná byla i jeho filmová verze. Prvního uvedení u nás se muzikál dočkal až na počátku nového milénia v Brně a ostravská premiéra je teprve druhým nastudováním u nás. Dětští protagonisté nás provedou viktoriánskou Anglií od sirotčince přes pohřební ústav, doupě loupežné bandy až do noblesního domu, kde Oliverovy trampoty končí nalezením rodinné lásky a bezpečí. Oliver! je jedním z celosvětově nejoblíbenějších klasických muzikálů, plný populárních a dodnes hraných melodií. A patří mezi tzv. rodinné muzikály – pobaví děti i dospělé,“ konstatuje Michael Prostějovský, který pro NDM upravil překlad Jiřího Joska.

 

Hledaly se děti

Na jevišti se během večera objeví desítky dětí. Divadlo hledalo představitele hlavních i vedlejších dětských rolí v konkurzech i podle referencí. Titulní roli sirotka Olivera hrají Jan Pražák a Rostislav Radecki. Honzíka objevil dirigent a autor hudebního nastudování muzikálu Marek Prášil v jedné talentové soutěži v Ostravě. Honzík hrál na kytaru a zpíval a do divadla se mu nejdříve vůbec nechtělo. Přišel s tatínkem jen na „koukanou“ a rovnou chtěl zůstat! Rostislava Radeckého přivedla sbormistryně Permoníku Martina Juríková, Rosťa tam dochází asi rok, narodil se v Praze a bydlí s rodiči v Petrovicích u Karviné. Dětského šéfa party londýnských zlodějíčků dostali 

Lukáš Bátor a Filip Škandera, ti už mají zkušenost s dětskými minirolemi v komedii Revizor. V muzikálu účinkují také děti z Operního studia NDM.

 

Premiéra prvního obsazení muzikálu OLIVER! bude ve čtvrtek 5. října, druhé obsazení se poprvé představí v sobotu 7. října. Hraje se v Divadle Jiřího Myrona.

Rodinný muzikál OLIVER! přicházíRodinný muzikál OLIVER! přicházíRodinný muzikál OLIVER! přicházíRodinný muzikál OLIVER! přicházíRodinný muzikál OLIVER! přicházíRodinný muzikál OLIVER! přichází


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO