Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Kus New Yorku v Ostravě

Publikováno: 18.9.2023

Porubská Galerie Dukla vystavuje od 12. září fotografie známé české fotografky Marie Tomanové. Rodačka z jihomoravského Mikulova se prosadila se svými pracemi v New Yorku, od roku 2019 bývají její fotografie k vidění v prestižních světových galeriích nebo na obálkách známých časopisů. Marie Tomanová se během několika uplynulých let stala jednou z nejvýraznějších fotografek současnosti. Na vystavených fotografiích v Dukle jsou zejména portréty mladých Američanů. Výstava nese název AS WE ARE a potrvá do 12. listopadu 2023.

V Ostravě vystavuje Marie Tomanová poprvé. „Jsem ráda, že je to právě v Galerii Dukla, protože fotografie jsou zde vystaveny ve veřejném prostoru. Pasáží procházejí lidé, kteří by třeba do galerie nešli a zde jsou najednou konfrontováni s uměním. A já dělám umění proto, aby korespondovalo s lidmi,“ řekla mladá fotografka během vernisáže.

S ohlasy místních se setkala Marie Tomanová už během instalace velkoformátových fotografií do výloh porubské pasáže. Jedna seniorka se fotografce svěřila, že také lehávala za mlada se svým přítelem ve vaně obdobně, jako pár mladých Američanů na vystavené fotografii.

„Pasáží prochází také spousta mladých lidí, zastavují se, dívají se, fotí. Jsem za to moc ráda. Podobnou výstavu v takto velkém, a navíc veřejném prostoru jsem ještě neměla a ukazuje se, že přivézt kus New Yorku do Ostravy byl skvělý nápad,“ neskrývala své nadšení z porubské galerie, která je zároveň běžně přístupnou pasáží, Marie Tomanová.

Více na www.galerie-dukla.cz a www.marietomanova.com

Kus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v OstravěKus New Yorku v Ostravě


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO