Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Znásilněná krajina a Odpočinutí

Publikováno: 6.9.2023

Dvě výstavy najednou byly zahájeny v úterý 5. září v Klubu Fiducia na Nádražní ulici. Ve Fotografické Galerii Fiducia vystavuje pod názvem Znásilněná krajina svůj soubor fotografií fotograf Tomáš Chadim, v podzemní Galerii Dole pak mohou návštěvníci zhlédnout výstavu nazvanou Odpočinutí slovenského autora Dominika Hlinky.

 

Znásilněná krajina

Fotograf Tomáš Chadim (1973) je jedním z představitelů současné krajinářské fotografie. Nostalgické tendence ve fotografii jsou mu cizí. Fotografii digitálně manipuluje, vytváří koláže nebo pracuje s fotografiemi, které nachází na internetu.

U fotografického souboru Znásilněná krajina se staly základem fotografie, které Tomáš Chadim vyfotografoval v nedotčených místech České republiky – v Doupovských horách, na Šumavě, v Krkonoších, Krušných horách nebo v pískovnách na Mělnicku. Do těchto krajin pak digitálně zakomponoval objekty z různých technologických staveb. Scény vystavěl na hranici uvěřitelnosti tak, aby diváka nutil nad scénou skutečně přemýšlet.

Výstava potrvá do 13.10.2023.

 

Odpočinutí

Výtvarník Dominik Hlinka (1989) je absolventem VŠVU Bratislava, ateliér malby. V Ostravě vystavuje poprvé.

„Ve své aktuální malířské tvorbě se Dominik Hlinka pozastavuje nad napětím mezí zvýšenou pozorností, kterou věnujeme strojům, a tím, jak se těmto strojům zároveň (p)oddáváme. Symbolickým zástupcem tohoto rozporu je na Hlinkových obrazech nabouraný automobil Tesla. Jeho prostřednictvím prozkoumává okamžik, v němž sebekontrolu slastně i nesnesitelně ztrácíme a ke kterému se paradoxně nutkavě toužíme přiblížit. Rozpor mezi našimi očekáváními a vzrůstající soustavnou kontrolou vnímá jako zásadní konflikt dneška,“ říká o autorovi kurátor výstavy Martin Mikolášek.

Výstava potrvá do 31. 10. 2023

Znásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a OdpočinutíZnásilněná krajina a Odpočinutí


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO