Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Sochy půjdou do pece

Publikováno: 30.8.2023

Další fází pokračuje v těchto dnech Keramické sympozium Ostrava. Výsledkem sympozia bude šest keramických soch od renomovaných umělců, které budou od 10. září vystaveny v Dolní oblasti Vítkovice a později umístěny ve veřejném prostoru na Ostravsku.

Podle zakladatelky sympozia Romany Vaverové jde o ojedinělý projekt spojující průmysl a umění. Šestice soch, která vznikala během letních měsíců v ateliérech ostravské umělecké školy Ave Art, byla převezena k vypálení do průmyslových pecí vítkovické společnosti SEEIF Ceramic.

Po poměrně složitém transportu byly sochy naloženy na pecní vozík a poputují do 60 metrů dlouhé pece, kde se za teploty okolo 1300 stupňů Celsia budou vypalovat po dobu tří dnů.

„Chtěli jsme umělcům vypomoci v jejich záměru. Naše pec je výjimečná svojí velikostí, a lze tak v ní tento ojedinělý projekt uskutečnit,“ řekla během přípravných prací technoložka firmy SEEIF Ceramic Tereza Klečková.

Z vítkovických pecí budou již hotové sochy převezeny do galerie Futureum v Dolní oblasti Vítkovic, kde se 10. září uskuteční vernisáž.

V loňském roce bylo ústředním tématem Keramického sympozia Ostrava slovo Naděje. A to v souvislosti s tehdy již ustupující covidovou pandemií. Letos spojuje vytvořené objekty téma Počátek. „Vše opět funguje a my znovu začínáme,“ vysvětluje název Romana Vaverová.

Sympozia se účastní tvůrci Mirka Špačková, Jiří Břenek, Lenka Morávková, Andrej Frič a Jana Mikysková. Keramické sochy symbolizují například megalitické stavby, začátek dne ženy, vznik Země nebo také průmyslové Vítkovice s komíny.

 

Více na: www.keramicke-sympozium.cz a www.futureum.cz.

Sochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do peceSochy půjdou do pece


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO