Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Porubané se do fakultní nemocnice dostanou častěji a rychleji

Publikováno: 24.8.2023

S koncem prázdnin ukončí Dopravní podnik Ostrava (DPO) omezený „letní“ provoz autobusů také na území Ostravy-Poruby. Vedení autobusových linek se od 4. září představuje v novém, efektivnějším režimu, který přináší Porubanům řadu výhod, především zajištění častějšího a rychlejšího spojení Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) s dalšími oblastmi Poruby.

Podstatnou novinkou je změna trasy u linek 40 a 58, které si od zastávky Poruba,vozovna ve směru k FNO vyměnily své koncové úseky. Linka 40 jede nově přes Alšovo náměstí přímo k FNO a dále k porubské radnici. Naopak linka 58 jede přes Oblouk a Nábřeží SPB na konečnou zastávku Poruba,Studentská. Tento krok přináší zvýšení efektivity provozu a rychlejší spojení 7. obvodu s FNO. Novinka v prodloužení linky 54 přináší také častější přímé spojení 5. porubského obvodu a části Hlavní třídy s FNO. Nově je celotýdenně prodloužena o úsek Alšovo náměstí – Poruba,U Nemocnice - Studentské koleje.

„Věříme, že Porubané vylepšené linkové vedení autobusů ocení, přinese jim řadu výhod. Uvědomujeme si, že pro některé cestující jde skutečně o změnu každodenních návyků a proto jsme posílili informační kampaň o změnách. Vznikl speciální informační letáček, v dotčených vozech probíhá hlášení o změnách. Počítáme s tím, že na vybraných zastávkách budou první dny naši informátoři, kteří budou cestujícím pomáhat přímo v terénu. Informace jsou i na speciálním webu dpo.cz/zari2023,“ uvádí Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO.

Vždy chvíli trvá, než si lidé zvyknou na změny, ale v tomto případě věřím, že jsou to změny k lepšímu. Přinesou efektivnější vedení linek a přímá spojení dalších částí obvodu s fakultní nemocnicí, což jak věřím, lidé ocení,“doplnila Lucie Baránková Vilamová, starostka městského obvodu Poruba.

Další významnou změnou je prodloužení linky 45. Ta je ve špičce pracovního dne prodloužena o úsek Poruba,garáže – Duha – Dílny DP Ostrava, a doplní možnosti spojení mezi  8. obvodem a centrem Poruby.

Od září je upravena také trasa linky 39. V dopoledních hodinách zajíždějí všechny spoje linky 39 obousměrně přes zastávku Třebovice,Tesco k OC Galerie.

Ke změnám došlo také na linkách přijíždějících do Poruby z oblasti Plesné. Linka 51 je zrušena a její spoje byly převedeny do linek 47 a 58, což vyhovuje především občanům této městské části, kteří také změnu požadovali.

Zdroj: DPO

Více na www.dpo.cz

Sledujte také zajímavosti a videa na našem profilu @dpostrava na Facebooku, Instagramu, Youtube a X.

Porubané se do fakultní nemocnice dostanou častěji a rychlejiPorubané se do fakultní nemocnice dostanou častěji a rychleji


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO