Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Výletní vlaky po uhelných vlečkách

Publikováno: 5.6.2023

Slezský železniční spolek připravil komentované jízdy speciálních osobních vlaků po neveřejných uhelných vlečkách na Ostravsku a Karvinsku.

Dozvíte se, jak vypadá rekultivovaná krajina na Ostravsku, kde těžba skončila v devadesátých letech dvacátého století a co nám tady po ni zůstalo. Budete se proplétat starou "Karwinnou", kterou znáte z románu Šikmý kostel paní Karin Lednické a navštívíte monumentální těžní věž typu Walsum někdejšího dolu Barbora v Karviné-Dolech. Podíváte se na poslední činný černouhelný důl u nás a při troše štěstí tam uvidíte i fenomén, který v našich zeměpisných šířkách začíná být velice vzácný, tedy živého horníka.

Jízda Báňského spěšného vlaku trvá bezmála tři hodiny, které jsou prošpikované nejen zajímavostmi, ale také netradičními pohledy z okna na ta místa, kam není jiným vlakům dovolen vjezd a kam je běžným smrtelníkům vstup přísně zapovězen.

Po celou dobu jízdy se o Vaši pohodu a dobrou náladu bude starat usměvavá vlaková četa, která zajistí prodej drobného občerstvení a upomínkových předmětů.

Samozřejmostí je odborný výklad o všem zajímavém, co budete moci za okny vlaku spatřit a o historii dobývání uhlí a těžkého průmyslu v našem regionu. Součástí jízdy jsou i tři fotozastávky, během kterých bude možno z vlaku vystoupit a pořídit si interesantní fotografie osobního vlaku pod majestátem těžních věží.

Vlaky budou jezdit od 10. června vždy o všech sobotách a nedělích až do 17. září.

Jízdenky na Báňský spěšný vlak lze zakoupit online na adrese: szs.reenio.cz

 

Realizováno díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje, ve spolupráci se společností PKP CARGO International a Moravskoslezské Investice a Development, a.s. 

Výletní vlaky po uhelných vlečkáchVýletní vlaky po uhelných vlečkáchVýletní vlaky po uhelných vlečkách


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO