Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Dolní Vítkovice, zoo i hrad

Publikováno: 30.5.2023

Nejvyhledávanějším turistickým cílem v Moravskoslezském kraji byly podle statistik Czech Tourismu v loňském roce opět ostravské Dolní Vítkovice. Druhým nejnavštěvovanějším místem zůstává ostravská zoo a na třetím místě se umístila Stezka Valaška v Beskydech.

 

Novinky v Dolních Vítkovicích

Dolní Vítkovice se na první příčce návštěvnosti objevují pravidelně. „Zájmu návštěvníků si moc vážím. Letos pro ně připravujeme hned několik novinek. Expozice Malého světa techniky U6 se dočkala rozšíření interaktivní části linky Julese Verna a pro veřejnost bude opět otevřena koncem června. Výstavnímu prostoru dominují dvě plynová pístová dmychadla, která dohromady váží 1 800 tun. Tyto dva obry, dříve nazývané plíce Vítkovic, obklopuje zhruba stovka nových exponátů, které se věnují technickým vynálezům od průmyslové revoluce až po současnost. Během letních prázdnin se lidé mohou těšit také na zcela nový prohlídkový okruh KOX v budově bývalého velína. Zároveň bude letos dokončena lávka, která propojí Dolní Vítkovice s centrem Ostravy. Věřím proto, že v dalších letech přivítáme ještě více návštěvníků, kteří se navíc budou do celosvětově unikátní oblasti rádi vracet,” řekl výkonný ředitel Dolní oblasti Vítkovic Tomáš Šiřina. Modernizovaná expozice Malého světa techniky je zapojena i do nového projektu Industriální pohraničí, který propojuje technické památky na české i polské straně hranic. Přehled zapojených památek najdou lidé na stránkách projektu

 

V první desítce i hrad

V první desítce nejnavštěvovanějších míst se objevila i Stezka Valaška na Pustevnách, Rozhledna Čantoryje nebo Slezskoostravský hrad. Velké oblibě se těší i Muzeum nákladních automobilů Tatra, které bylo otevřeno v listopadu roku 2021 a návštěvnost se tam tak v loňském roce evidovala poprvé. „Velmi nás těší, že návštěvnost u většiny památek roste. Je vidět, že destinace Severní Morava má co nabídnout. Snažíme se lákat nejen na ta turisticky nejoblíbenější místa, ale chceme zájem návštěvníků rozprostřít napříč všemi našimi turistickými oblastmi. K tomu, aby turisté jezdili i do méně známých lokalit, využíváme našich projektů. Například když přijede člověk z Polska nebo Prahy, zamíří do Dolních Vítkovic. Areál je součástí našeho projektu Technotrasa a návštěvník zjistí, že kromě Světa techniky jsou tady desítky dalších míst spojených s industriálem nebo technikou, která také stojí za návštěvu,“ řekl jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela s tím, že region láká kromě ikonických industriálních, technických památek a velkých eventů i na gastrozážitky. 

 

Deset nejnavštěvovanějších turistických míst v kraji za rok 2022:

1. Dolní Vítkovice, Ostrava

2. Zoologická zahrada Ostrava, Slezská Ostrava

3. Stezka Valaška, Pustevny

4. DinoPark Ostrava, Doubrava

5. Lanovka Zbojník, Bílá

6. Technické muzeum Tatra, Kopřivnice

7. Muzeum nákladních automobilů Tatra, Kopřivnice

8. Slezskoostravský hrad, Ostrava

9. Lanovka Pustevny, Trojanovice

10. Rozhledna Čantoryje, Nýdek

 

Více informací k návštěvnosti na stránkách Czechtourismu.

Dolní VítkoviceDolní VítkoviceSlezskoostravský hradSlezskoostravský hradStezka ValaškaZoo OstravaZoo Ostrava


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO