Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

O zajíčkovi Zapomníčkovi. Muzikál pro děti

Publikováno: 25.5.2023

V sobotu 27. května bude mít v Divadle „12“ premiéru komorní pohádkový příběh Juraje Čiernika, Ivana Vanka a Brigity Cmuntové s názvem O zajíčkovi Zapomníčkovi. Je určen především dětem a patří do volného cyklu Tajemství bludných balvanů.

 

Se zajíčkem do centra Ostravy

Prvním počinem v cyklu byla Pohádka o bídném havíři a spojujícími prvky jsou tu vždy tři čarodějky a moudrost ostravských bludných balvanů. Zajíček Zapomníček zavede diváky do centra města Ostravy a chybět nebude optimistický (a mile poučný) závěr.

„Setkáme se se zajíčkem, který je značně zapomnětlivý a roztržitý. Je pro něj strašně těžké naučit se něco nového nebo udržet v hlavě, kam chtěl jít a proč. Když se rozhodne sám vydat za třemi čarodějkami na Černou louku, nebude to mít vůbec snadné, a to ani s pomocí bratra zajíce nebo sochy Věrky v Husově sadu,“ přibližuje něco málo z děje dramaturgyně Hana Nováková.

Pohádku (stejně jako příběh předchozí) režíruje Juraj Čiernik. Juraj Čiernik je i autorem hudby; texty písní napsala Brigita Cmuntová a Ivan Vanko je spoluscénáristou. Hudební nastudování Vlastimil Ondruška. Kostýmy a scénu vytvořil David Janošek.

 

Setkání před panelákem

K napsání pohádky Juraje Čiernika inspirovalo náhodné setkání se zajícem – potkal jej před panelákem, kde bydlí. „Oba jsme se zastavili a zůstali stát. Když jsem ho pozdravil a zeptal se ho, kde se tam bere, jenom pootočil hlavu, jako by zapřemýšlel. Vtom jsem si uvědomil, že když budu já na jeho místě a nějaký „cizák“ se mě zeptá, kde se tam beru, budu stejně překvapeně mlčet a vypadat, že si nepamatuji ani své jméno,“ říká režisér.

A tak jsem spojil své zkušenosti, zážitky a částečně i vlastnosti do postavy jménem zajíček Zapomníček. I když nahlas mu tak nikdo neříká, aby se neurazil. Protože on se skutečně snaží,“ doplňuje Juraj Čiernik.

Zajíčka Zapomníčka hraje Pavel Liška. Slečny čarodějky Vědoucí, Čarokrásnou a Dadu ztvární Eva Zbrožková, Janka Hoštáková a Dagmar Mimrová. Dále účinkují mj. Jan Drahovzal a Lenka Vaňkátová, bratra zajíce si zahraje Marcel Školout. Podstatnou postavou je tu také socha Špinarky v Husově sadu v podání Lenky Háčkové.

Pohádku připravil soubor muzikálu mj. také jako nabídku pro školy a zájem je velký. Začátky představení pro veřejnost jsou v 17.00 nebo v 16.00 hodin, pro školy v 10.00. Do konce sezóny má divadlo vyprodáno.

K přípravě muzikálu použilo NDM umělou inteligenci. Ta vytvořila k inscenaci vizuál zajčka v temné noci.

O zajíčkovi Zapomníčkovi. Muzikál pro dětiO zajíčkovi Zapomníčkovi. Muzikál pro dětiO zajíčkovi Zapomníčkovi. Muzikál pro dětiO zajíčkovi Zapomníčkovi. Muzikál pro dětiO zajíčkovi Zapomníčkovi. Muzikál pro dětiO zajíčkovi Zapomníčkovi. Muzikál pro dětiO zajíčkovi Zapomníčkovi. Muzikál pro děti


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO