Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Podpořte FUTUREUM ve finále prestižní soutěže New European Bauhaus Prizes 2023

Publikováno: 22.5.2023

FUTUREUM v Dolních Vítkovicích se probojovalo do finále prestižní soutěže New European Bauhaus Prizes 2023 (Ceny Nového evropského Bauhausu). Projekt uspěl jako jediný v Česku a v konkurenci 1450 projektů. Nyní se poměřuje s nejlepšími 60 z celé Evropy. Soutěž pořádaná Evropskou komisí klade důraz na udržitelnost, design a komunitu.

„Dostat se do úzkého výběru projektů v tak početné a silné konkurenci je výjimečný počin. Je to nejen důkaz povedené proměny industriální památky na otevřené kulturní centrum, ale i zdařilého konceptu, který propojuje historii unikátního místa se současností a budoucností. Je to taky ta nejlepší vizitka Ostravy a Dolních Vítkovic,“ uvádí René Kohut, jednatel společnosti FUTUREUM s.r.o. „Rádi se teď poměříme s těmi úplně nejlepšími. Kdo nás chcete podpořit, dejte svůj hlas pro FUTUREUM v online hlasování,“ vyzývá.

Dvanáct vítězů vybere odborná porota, o dalších třech vítězích rozhodne veřejné hlasování, které probíhá do 24. května. Podpořit FUTUREUM v soutěži je možné na webu https://prizes.new-european-bauhaus.eu/Pro hlasování je třeba ověřit mail a následně vybrat z každé ze tří hlavních kategorií alespoň jeden projekt. FUTUREUM najdete v kategorii Champions a části Regaining the Sense of belonging.

 

FUTUREUM je designově unikátní koncept, který přitahuje lidi i kreativní komunity. Vzniklo přeměnou bývalého výklopníku a mlýnice uhlí v areálu Dolních Vítkovic. Bylo otevřeno koncem roku 2022 výstavou uznávaného výtvarníka Čestmíra Sušky. Od letošního roku nabízí také interaktivní expozici v rozšířené realitě a je využíváno pro společenské a kulturní akce, kreativní workshopy a výstavy.

Více se o FUTUREU dozvíte na webu https://futureum.cz/

Podpořte FUTUREUM ve finále prestižní soutěže New European Bauhaus Prizes 2023


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO