Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Nových 155 parkovacích míst v centru

Publikováno: 16.3.2023

Nových 155 parkovacích míst mohou nyní řidiči využít v podzemních garážích pod budovou Ostravské univerzity na Černé louce.

 

24 hodin denně

Centrum Ostravy nedávno obohatila dvojice nových staveb Ostravské univerzity. Pro město Ostravu však realizace celého projektu kampusu představuje, kromě samotné účasti na stavbě budov, sérii souvisejících projektů, které buď realizaci předcházely či na ni naopak navazují.

Investice města do tohoto projektu tak v součtu překročí 400 milionů korun. Součástí je i dokončená stavba podzemních garáží pod budovou Univerzitního zázemí sportu a behaviorálního zdraví. Veřejnosti je parkoviště k dispozici od 15. března, otevřeno je 24 hodin denně a aktuálně v rámci zkušebního provozu, prozatím bez elektronického odbavovacího systému, umožňuje bezplatné parkování. Maximální doba stání je 24 hodin. Lidé tudíž už nemusí parkovat vozy v okolních ulicích centra, ale mohou pohodlně zaparkovat v prostoru nového parkoviště.

 

Také elektronabíječka

Podzemní parkoviště je pro parkování osobních automobilů s kapacitou 155 parkovacích míst a čtyři motocykly, nabízí také elektronabíječku pro dvě osobní vozidla. Dále jsou v suterénu umístěny skladovací prostory, technologické místnosti a sociální zázemí. Vjezd osobních automobilů je umožněn pomocí částečně zastřešené ocelové rampy. Náklady dosáhly 192 milionů korun, projekt realizovalo konsorcium ostravského závodu IMOS Brno a Beskydské stavební.

 

Poprvé od roku 1997

Investice do budov Ostravské univerzity potvrzují univerzitní charakter města, podpoří jeho ekonomický rozvoj a přispějí k dalšímu oživení centra. Realizace stavby podzemních garáží byla zajištěna ze strany města Ostravy, po 99 letech přejde do majetku univerzity. Výhodou je fakt, že stavba podzemního parkoviště i budovy nad ním byla soutěžena, projektována i stavěna centrálně jedním dodavatelem. Poslední parkoviště pod zemí hrazené městem bylo zprovozněno pod Prokešovým náměstím v roce 1997.

 

Nové parkoviště pod OÚ, foto: Lukáš KaboňNové parkoviště pod OÚ, foto: Lukáš KaboňNové parkoviště pod OÚ, foto: Lukáš KaboňNové parkoviště pod OÚ, foto: Lukáš KaboňNové parkoviště pod OÚ, foto: Lukáš Kaboň


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO