Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Kateřina Sýsová: Kukbuk

Publikováno: 15.3.2023

Svíčková? Králík na smetaně? Kuře na paprice? Šišky s mákem? Vepřová panenka? Utopenci? Tato tradiční česká jídla lze objevit ve fotografických jinotajích na výstavě česko německé fotografky Kateřiny Sýsové nazvané Kukbuk.

Výstava byla zahájena 14. března ve Fotografické galerii Fiducia na ostravské Nádražní ulici a potrvá až do 1. května 2023.

Fotografická série Kukbuk tvoří podle autorky obrazový průvodce po české jídelní kultuře. Kateřina Sýsová se v dětském věku, jako ostatně spousta jiných dětí, domnívala, že svíčková se prostě vaří ze svíček. Nyní tyto své představy ztvárnila v důsledně inscenovaných fotografiích, kde má každá postava i předmět přesně přidělenou roli.

Kateřina Sýsová je česko-německá fotografka a kurátorka. Vystudovala žurnalistiku na FSV UK, fotografii na ITF a teorii a dějiny umění na UMPRUM. Stěžejním předmětem její tvorby je inscenovaná fotografie. Cíleně pracuje s fotografickým vtipem a kýčem.

Byla oceněna Asociací profesionálních fotografů v kategorii Osobnost mladé české fotografie do 30 let za rok 2020. 

 

Více na www.sysova.cz

Kateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: KukbukKateřina Sýsová: Kukbuk


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO