Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Festival ProTibet

Publikováno: 27.2.2023

Již 22. ročník Festivalu ProTibet se uskuteční ve dnech 10. března až 4. dubna v Ostravě. Festival se koná v kulturních institucích, jakými jsou Centrum Pant, Klub Fiducia, Stará aréna nebo Studio G. Součástí festivalu jsou besedy, přednášky, divadelní představení i promítání filmu.

 

Beseda s Tomášem Etzlerem

„Letošní ročník nabídne například besedu s novinářem Tomášem Etzlerem, který bude vyprávět, jak se žije obyčejným lidem v Číně a čemu on sám musel čelit,“ uvádí za pořadatele ředitelka spolku MOST ProTibet Jana Ďásková Neboráková. „Připravujeme také unikátní besedu o nejvýše položeném pivovaru na světě s Maxem Nesázelem, vystudovaným politologem a filozofem, který v Tibetu žije,“ doplňuje Ďásková Neboráková.

Na programu jsou dále například originální středověká road movie cestovatele a filmaře Jana E. Svatoše, která návštěvníky seznámí s prvním Evropanem v Tibetu, aktuální dění v Tibetu rozebere Zuzana Ondomišiová a o vztahu kvantové fyziky a buddhismu bude besedovat Radim Chytka.

 

Od roku 2002

Festival ProTibet má dlouhou tradici. První ročník se uskutečnil v Ostravě v roce 2002. Hlavním posláním festivalu je přibližovat tibetskou kulturu i tradice široké veřejnosti a informovat o porušování lidských práv a poukazovat na aktuální situaci v Tibetu, který již desítky let trpí pod čínskou nadvládou.

Akce probíhají vždy v březnu, kdy si celý svět každoročně 10. března připomíná krvavě potlačení povstání ve Lhase, hlavním městě Tibetu, při kterém přišlo v roce 1959 o život více než 80 tisíc Tibeťanů a Jeho Svatost dalajlama byl donucen uprchnout do indického exilu.

 

Kompletní program na www.protibet.cz

Festival ProTibetFestival ProTibetFestival ProTibetFestival ProTibetFestival ProTibet


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO