Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Nová galerie v Dolní oblasti Vítkovic

Publikováno: 23.2.2023

V Dolní oblasti Vítkovic zahájila 22. února provoz Galerie GDM Contemporary. Ta volně navazuje na výstavní projekty, které se odehrávaly od roku 2017 na Dole Michal v Michálkovicích. Za projektem stojí proděkan Ostravské univerzity a kurátor Tomáš Koudela nebo výtvarník Pavel Forman. Galerie se specializuje na současné umění.

Nové prostory v Dolní oblasti Vítkovic poskytl galeristům poté, co ukončili své aktivity na Dole Michal, vítkovický průmyslník Jan Světlík. Budova Galerie GDM je v bezprostřední blízkosti těžní věže Dolu Hlubina, za časů Vítkovických železáren Klementa Gottwalda sloužila jako garáže a dílny.

„Úvodní výstava nese název Relatives (Příbuzní), což poukazuje na vzájemné, velmi blízké sociální vazby mezi vystavujícími autory, kteří jsou dlouhodobě úzce spjati s aktivitami GDM,“ říká o aktuální výstavě kurátor Tomáš Koudela.

Výstava představuje současné středoevropské autory:

Pavel Forman (CZE), Viktor Frešo (SVK), MK Kaehne (DEU), Robert Kuśmirowski (POL), Marek Kvetan (SVK), Marek Schovánek (CZE), Elena Steiner (AUT), Jiří Surůvka (CZE).

 

Za názvem galerie GDM lze podle Koudely hledat otázku: Gde Domov Můj? Přičemž slůvko Gde má odrážet místní ostravský dialekt.

 

Otevřeno mají v nové galerii od středy do soboty od 15 do 18 hodin.

Výstava Relatives (Příbuzní) potrvá do 1. dubna 2023.

 

Nová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti VítkovicNová galerie v Dolní oblasti Vítkovic


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO