Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Newyorští Interpol

Publikováno: 20.2.2023

Mezinárodní festival Colours of Ostrava přidává do sestavy svých headlinerů další velké jméno - tentokrát pro milovníky kytar, postpunku a indierocku. Newyorská kapela Interpol se vrátí po šesti letech do České republiky a v červenci v Ostravě představí naživo své loňské album The Other Side of Make-Believe.

Na něm se trojice složená z kytaristy Daniela Kesslera, virtuozního bubeníka Sama Fogarina a zpěváka s nezaměnitelně zabarveným hlasem Paula Bankse představila ve vrcholné hudební formě a potvrdila mezi svými fanoušky kultovní status. 

 

Také kytarový rock

Kapela Interpol nikdy svým fanouškům nezevšedněla, protože ke každé nové etapě v uplynulých šestadvaceti letech přistupovala způsobem, jako by právě začínala,” podotýká ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová, proč padla volba právě na Interpol. „Zároveň jsem ráda, že našim návštěvníkům nabídneme vedle světového popu, rapu, afrobeatsu či elektroniky také kytarový rock,” dodává Holušová.

Interpol se stále drží svého zvukového manifestu - úspěšného debutu Turn on the Bright Lights z roku 2002 řazeného mezi rockovou klasiku. Loňské sedmé album The Other Side of Make-Believe natočila kapela v produkci Marka „Flooda” Ellise (Nick Cave, Nine Inch Nails, PJ Harvey) na dálku v době covidové pandemie.

 

Ponurost vyvažuje něha

V recenzích bylo album právem označené za požitkářské dílo přinášející „agresivní náladovou kolekci brutalistního romantismu a morbidních kytar“. Temnotu a ponurost Interpol vždycky vyvažovali melancholickou něhou a poutavými lyrickými náladami často zakuklených textů.

Jsme od základu vypravěči. Píšeme o tom, v co věříme, a doufáme, že nás fanoušci budou následovat. A zatím to vychází. Z respektu vůči nim zpíváme o tom, co je autentické,“ tvrdí jejich autor Banks.

Nebývalou odezvu nového alba okomentoval manažer kapely James Sandom: „Interpol jsou největší, kdy byli. Jen potřebovali natočit desku, která zdůrazní všechny jejich podoby - dramata a emoce: nejsilnější deska, nejsmutnější deska, nejpozitivnější deska...

 

Více na www.colours.cz

Newyorští InterpolNewyorští Interpol


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO