Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Počátky lyžníků v Beskydech

Publikováno: 18.2.2023

Čerstvě zahájená výstava v Ostravském muzeu představuje historii zimních sportů v Beskydech, technický vývoj lyží, skokanské můstky a jejich legendy, obnovené řemeslo výroby a expedice na jasankových lyžích za polární kruh, telemark a závody na historických ski v současnosti.

Výstava doslala název Počátky lyžníků v Beskydech, začala 16. února a potrvá do 2. dubna. Připravil ji ostravský spolek Elegant.

„Výstava je koncipována do několika navazujících částí a představuje unikátní exponáty z mnoha muzeí i soukromých sbírek,“ říká o výstavě její kurátor a předseda spolku Elegant Michal Dvořák a dodává, že ve spolupráci s Ostravským muzeem se podařilo vytvořit unikátní výstavu svým rozsahem i obsahem.

 

Jiří Raška i Jiří Parma

„Výstava je doplněna o interaktivní prvky a doprovodný program, například besedu se členy expedice na jasankových lyžích za polární kruh,“ uvádí ředitel Ostravského muzea Petr Petlička a zmiňuje také, že součástí expozice je dílna obnoveného řemesla výroby jasankových lyží, unikátní model a vizualizace obnovy skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm, síň slávy Jiřího Rašky a Jiřího Parmy nebo promítání krátký filmů.

 

Moderní prezentace historie

„Moderní formy prezentace historie jsou klíčem v komunikaci s veřejností a předávání kulturních i společenských hodnot, “ komentuje výstavu Karin Raszková zakladatelka spolku Elegant.

„V loňském roce jsme ve spolupráci s Ostravským muzeem realizovali například komentované vyjížďky Do sedel, nebo řadu výstav v opuštěných výlohách, což vnímám jako jednu z mnoha kreativních a efektivních forem moderní prezentace historie“ dodává Raszková.

 

Více na: www.elegantspolek.cz/akce/pocatky-lyzniku-v-beskydech/

Počátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v BeskydechPočátky lyžníků v Beskydech


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO