Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Ellie Goulding, Kavinsky i Seun Kuti

Publikováno: 13.2.2023

Tým Colours of Ostrava zveřejňuje další zvučná a zajímavá jména, která v červenci přijedou na oblíbený festival do Ostravy.

Je mezi nimi i úspěšná britská zpěvačka Ellie Goulding, která rozzáří letní Colours of Ostrava a vedle kapely OneRepublic, rapera Macklemora a nigerijského zpěváka Burna Boye se stane další hvězdou tohoto mezinárodního hudebního festivalu.

 

Bílý dům i svatba prince Williama

Jedna z nejúspěšnějších britských hudebnic posledního desetiletí bodovala v hitparádách s hity jako Burn, Holding on for Life, Figure 8, Starry Eyed, Lights nebo Power. Získala dvě ceny Brit Awards, BMI London Awards, nominace na Grammy a na Zlatý glóbus. Prodala osmnáct miliónů alb a čísla jejích streamů jdou do deseti miliard. Do filmu Padesát odstínů šedi nazpívala ústřední skladbu Love Me Like You Do. Hitem soundtracku Dítě Bridget Jonesové se stal song Still Falling For You napsaný spolu s Tove Lo. Zpívala v Bílém domě i na svatbě prince Williama a Kate.

Na Colours of Ostrava přijede se zbrusu novým albem Higher Than Heaven, které vychází 24. března. Ellie Goulding vedle své hudební kariéry patří mezi výrazné environmentální aktivistky a filantropky využívající hvězdnou kariéru k pomoci jiným. 

Ellie Goulding se stane ozdobou letošního ročníku, její koncerty předchází skvělá pověst. Další nově potvrzená jména reprezentují vedle popu celou šíři žánrů - to nejzajímavější, co jsme viděli na cestách po celém světě,” říká na úvod ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová. „Jak je naším zvykem, velkého, a hlavně velmi různorodého zastoupení se opět dostane africké hudbě. Nejen ze samotného kontinentu, ale i třeba z konžské diaspory v Kanadě,” vysvětluje Holušová.

 

Arabské grunge i africký underground

K novým přírůstkům do programu Colours of Ostrava patří z elektronické hudby francouzský průkopník synthwave Kavinsky, berlínské producentské trio Gheist a francouzská glitch jungle bass skladatelka a producentka CloZee.

Z africké hudby se v létě v Ostravě představí například nigerijský skladatel, saxofonista a klávesista Seun Kuti, nejmladší syn vynálezce afrobeatu Fely Kutiho, od kterého Seun převzal legendární kapelu Egypt 80 a navázal s ní na otcův revoluční odkaz.

Afro-futuristický, bass-heavy, electro-funky sound z undergroundu africké diaspory v Montrealu přivezou do Ostravy formace Moonshine a zpěvák a raper Pierre Kwenders. Jak zní čerstvé punkrockové arabské grunge, ukáží francouzsko-alžírští Al-Qasar. Nově do programu přibyla dále například šestičlenná kapela Holy Moly & The Crackers z Newcastlu, která diváky roztancuje směsí směs folkrocku, punku, blues a soulu, nebo hvězda kanadské hip hopové scény Haviah Mighty, první černošská raperka, která kdy získala prestižní kanadskou cenu Polaris Prize.

 

Celkově festival Colours of Ostrava nabídne od 19. do 22. července 2023 v unikátním industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic na desítce hudebních scén program plný velkých hvězd, strhujících kapel všech žánrů z celého světa a na dalších mnoha scénách výjimečný nehudební program včetně mezinárodního fóra Meltingpot, divadel, filmů, workshopů i výtvarných aktivit.

 

Více na www.colours.cz

Ellie Goulding, Kavinsky i Seun KutiEllie Goulding, Kavinsky i Seun KutiEllie Goulding, Kavinsky i Seun Kuti


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO