Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Africký obr z Nigerie v červenci v Ostravě

Publikováno: 24.1.2023

Říká si Africký obr, za africkou superstar ho považují ve světě a za dar z nebes v rodné Nigérii. Burna Boy je držitelem Grammy a mnoha nominací, je ověnčený dalšími významnými cenami všeho druhu. Vyprodává koncerty po celém světě a jeho videoklipy mají stamiliónová zhlédnutí.

Nyní tento globální velvyslanec a maják africké hudby, který do jednoho strhujícího koktejlu propojuje afrobeats se soulem, hip hopem, R&B, jamajským dancehallem, trinidadským soca nebo britským housem, vystoupí vůbec poprvé v České republice. S devatenáctičlennou sestavou hudebníků a tanečníků přijede letos v červenci na mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava, kde předvede svoji spektakulární show.

 

Pobláznil celou planetu

Burna Boy se v historii moderní africké hudby již ve dvaatřiceti letech zařadil mezi velikány měnící vnímání černého kontinentu. Jsem ráda, že se Ostrava, například vedle festivalu Roskilde, stane jedním z mála míst v Evropě, kde Burna Boy se svojí spektakulární show vystoupí,” říká ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Burna Boy je spojován s afrobeatsem - nejvýznamnější afropopovou vlnou od 80. let zasahující globální scénu. Svou hudbu ale on sám nazývá výhradně afrofusion a dává tím na vědomí, že vedle nejrůznějších afrických stylů zahrnuje také snad všechny žánry černošské hudby. „Mou vizí bylo vždy vybudovat prostřednictvím hudby most mezi všemi černochy ze všech koutů světa.“

Svůj aktivismus, životní názory a odpor ke znečišťování přírody vložil do dvou dokuvideoklipů Whisky Documentary a Artist Spotlight Stories.

K dalším dosud potvrzeným jménům na Colours of Ostrava 2023 patří OneRepublic (USA), Macklemore (USA), Niall Horan (Irsko), Jacob Collier (Velká Británie), Gilberto Gil (Brazílie), Sleaford Mods (Velká Británie), Tom Grennan (Velká Británie), Lubomyr Melnyk (Kanada / Ukrajina), The Comet is Coming (Velká Británie), Hania Rani (Polsko), Son Rompe Pera (Mexiko), LaBrassBanda (Německo), Trad.Attack! (Estonsko), The Teskey Brothers (Austrálie), The Longest Johns (Velká Británie), Tarante Groove Machine (Izrael), Luke Howard (Austrálie), Garden City Movement (Izrael), Imed Alibi & Khalil EPI (Tunisko) a Lala Tamar (Izrael).

 

Celkově festival Colours of Ostrava nabídne od 19. do 22. července 2023 v unikátním industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic na desítce hudebních scén program plný velkých hvězd, strhujících kapel všech žánrů z celého světa a na dalších mnoha scénách výjimečný nehudební program včetně mezinárodního fóra Meltingpot, divadel, filmů, workshopů i výtvarných aktivit.

 

Více na www.colours.cz

Africký obr z Nigerie v červenci v Ostravě


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO