Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Nebeské obrazy

Publikováno: 23.1.2023

V Galerii Opera ve foyer ostravského Divadla Jiřího Myrona byla 20. ledna zahájena výstava fotografií polského tvůrce Marcina Giby. Nese název Nebeské obrazy.

Marcin Giba je významným polským fotografem. V roce 2018 si koupil dron a od té doby mapuje z ptačí perspektivy Slezsko, kde žije.

Výstava má několik samostatných témat: Cyklus Natural ukazuje polskou krajinu poznamenanou průmyslem. V sérii Human on Earth hledá autor v krajině náhodné detaily vytvářející konkrétní tvary, nejčastěji připomínající lidskou tvář. V souboru nazvaném Minimal, Animal, Faces se zaměřuje na létání v podle jeho názoru nejfotogeničtějším ročním období - v zimě. Zasněžená krajina umožňuje z bílého pozadí vymanit struktury vytvářející monochromatické vzory a nejrůznější minimalistické formy. Autor v současné době výtvarně zpracovává téma hald – charakteristických prvků hornoslezské krajiny.

Marcin Giba (nar. 1979) je absolventem Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě, uměleckým ředitelem Rybnik Foto Festivalu, stipendistou maršálka Slezského vojvodství v oblasti kultury a laureátem několika desítek mezinárodních ocenění a uznání.

Výstavu zahájili kromě samotného autora Marcina Giby také vedoucí Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity Vladimír Birgus a manželka autora, kurátorka výstavy Nina Giba.

Výstava Nebeské obrazy bude otevřena do 22. března, vždy hodinu před představením.

 

Více na: www.podniebneobrazy.pl

Nebeské obrazyNebeské obrazyNebeské obrazyNebeské obrazyNebeské obrazyNebeské obrazyNebeské obrazyNebeské obrazyNebeské obrazyNebeské obrazyNebeské obrazyNebeské obrazy


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO