Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Podzimní nadílka MOVE Ostrava

Publikováno: 22.11.2022

Večer na téma média, pravda a dezinformace, pohybové performance i víkend plný pohybu jsou nyní připravuje společnost MOVE Ostrava na konci měsíce listopadu a v prvním prosincovém týdnu.

 

O fenoménu pravdy 

Po více než dvou letech se do Ostravy vrací projekt, který zde vznikl ještě pod taktovkou Kulturního centra Cooltour – Brave New Life. Multižánrová show na pomezí tance, divadla a koncertu vezme diváky na téměř orwellovskou cestu na Ministerstvo pravdy, tentokrát ve spolupráci MOVE Ostrava, Centra PANT a porubského Domu kultury Poklad.

Tématem tohoto multimediálního projektu je fenomén pravdy, všudypřítomné dezinformace a internetové hoaxy. Po představení proběhne debata s českými novináři, kteří promluví o tom, jak se orientovat v době postfaktické a o novinářské etice.

Pozvání do debaty moderované Kateřinou Huberovou, redaktorkou Českého rozhlasu Ostrava, přijala Tereza Engelová – redaktorka a novinářka investigativně-analytického projektu https://hlidacipes.org, Pavlína Kvapilová – moderátorka, bývalá ředitelka divize ČT Nová média, konzultantka a autorka projektu Elegantní Česko a Vladimír Šiler – doktor teologie a religionista přednášející etiku na Filozofické fakultě Ostravské univerzity.

 

BRAVE NEW LIFE
Move Ostrava, Tabačka Kulturfabrik

 

Pondělí 28. listopadu 18:00
Dům kultury Poklad, Ostrava-Poruba

 

Víkend plný pohybu

MOVEment Intensive je oblíbený formát pohybových workshopů v podání pečlivě vybraných kvalifikovaných lektorů. O listopadový MOVEment Intensive víkend se tak postará dvojice Jana Ryšlavá (jóga a mobilita) a absolventka londýnské konzervatoře Trinity Laban Tímea Szalontay (moderní a současný tanec). Ta účastníkům předá své zkušenosti založené především na tzv. Cunningham technique. Víkend plný pohybu bude zahájen v pátek 25. listopadu lekcí Hatha Yogy a sobota a neděle nabídne zájemcům mix workshopů současného a moderního tance, jógy a lekcí zaměřených na rozvoj mobility.   

Všechny lekce proběhnou v ostravském Studiu Jogista, které sídlí v Dolní oblasti Vítkovice. Zájemci se mohou zúčastnit libovolného počtu lekcí, nebo celého vybraného bloku.

 

MOVEment INTENSIVE
s Janou Ryšlavou a Tímeou Szalontay

 

Pátek 25. – neděle 27. listopadu

Studio Jogista, Dolní Vítkovice, Ostrava

 

Docu-dance Miřenky Čechové

V prosinci do Ostravy zavítá druhý díl unikátního docu-dance projektu oceňované české choreografky Miřenky Čechové Invisible II. Tato série pojednává o ženách – umělkyních, které se ztrácí z centra pozornosti. Vlivem politických událostí, věku, konce kariéry, mateřství nebo nerovné startovní čáry. V pro tanec netradičním prostředí ostravského klubu Brickhouse svůj „neviditelný“ autobiografický příběh o snech, pokoře, ambicích a iluzích, ale také o bolesti, tichu a koncích odhalí primabalerína Barbora Vašků Kaufmannová.

 

INVISIBLE II. / Barbora Kaufmannová

TANTEHORSE, Miřenka Čechová

 

Středa 7. prosince 2022, 17:30 a 19:30

Brickhouse, Dolní Vítkovice, Ostrava

 

Více na: www.moveostrava.cz

Podzimní nadílka MOVE OstravaPodzimní nadílka MOVE OstravaPodzimní nadílka MOVE OstravaPodzimní nadílka MOVE OstravaPodzimní nadílka MOVE Ostrava


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO