Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Pohádku Největší dar rozbalí diváci na letošní advent

Publikováno: 16.11.2022

Nová filmová pohádka Největší dar bude mít včeských kinech premiéru letos 1. prosince, předvánoční době mezi první a druhou adventní nedělí. Tvůrci nyní v oficiální upoutávce na film představují první záběry filmu a také plakát.
 
pohádce Největší dar se snoubí svět starých slovanských bohů a bohyní s životem svérázných obyvatel malé valašské vísky. Bohyně zimy Morena najde způsob, jak se vyhnout tomu, aby na zem přišlo jaro. Bohyně jara Vesna musí proto spojit své síly s obyčejnými lidmi, se svými sestrami i dalšími bohy, aby země přecijen rozkvetla, jak má a jak potřebuje.
 
hlavních rolích se představí Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Petr Vančura nebo Radek Melša. Film vznikl pod taktovkou režisérského dua Daria Hrubá a Marta Gerlíková Santovjáková. „Je to doslova a do písmene božská pohádka a my doufáme, že děti ji ohodnotí jako „fakt boží“,“doufá jedna z režisérek Marta Gerlíková Santovjáková.
 
Film se natáčel na Moravě a na Valašsku, v dalších rolích se představí Anna Polívková, Chantal Poullain, Pavel Nový, Petr Čtvrtníček, Martin Stránský nebo Radim Fiala. 
 
Na pohádce spolupracoval také držitel několika Andělů a cen Jantar a Žebřík – nedávno zesnulý David Stypka, jehož hudba a tři nové písně včetně duetu s Ewou Farnou Největší dar obohatily. Pohádka je tak věnována jeho památce.
 
Téma pohanských bohů je krásné. Hned mě zaujalo. Je to pohádka a české pohádky jsou povedené. Je to kus našeho národního bohatství,“ prohlásil Boleslav Polívka. 
Bylo mi ctí a hasičským majálesem. Splnilo se mi přání hrát ve valašském filmu, dokonce je to pohádka a ještě k tomu hraju Radegasta,“ říká s úsměvem Pavel Nový
Největší dar je pro mne velkým snem. Valašsko a jeho historie jsou mou srdcovou záležitostí a věřím, že práce všech lidí, kteří se na pohádce podíleli, bude nakonec odměněna smíchem a radostí sálech kin. Úsměv je totiž jeden z největších darů naší pohádky. Je třeba jej stále rozdávat, o to víc v dnešní složité době,” říká spolurežisérka Marta Gerlíková Santovjáková.
 
“Pohádka Největší dar má nejen skvělé herecké obsazení, ale především hluboký a silný příběh, jehož hrdiny jsou pohanští bohové a svérázní obyvatelé malé valašské vísky. A jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé do života bohům? Budou k vítězství dobra nad zlem stačit božská kouzla, nebo bude potřeba něco navíc? Pohádka ale nabídne i odpověď na to, co je vlastně ten NEJVĚTŠÍ DAR, na který ani Moreniny čáry nestačí,“dodává spolurežisérka Daria Hrubá. Film vznikl v produkci společnosti Wallachia, koproducentem je IS Produkce s.r.o., generálním partnerem GEMINI oční klinika a.s., hlavními partnery VOYO, TV NOVA s.r.o., TV Markíza a Filmový uzel Zlín.
 
Film byl podpořen Moravskoslezským krajem, Zlínským krajem, Olomouckým krajem a Jihomoravským filmovým nadačním fondem. Distributorem filmu je BONTONFILM a.s.
 
O FILMUV dávných dobách spolu žili bohové a smrtelníci v dokonalé harmonii. Nejvyšší bůh Svarožic dohlížel na pořádek a kontroloval, aby si bohyně jara, léta, podzimu a zimy pravidelně střídaly žezlo. Jenže Morena, bohyně zimy, chce vládnout věčně a svrhne na lidský svět krutou zimu. Bohové a smrtelníci se musí spojit a společně zamezit Morenině řádění.

Pohádka Největší darFoto z natáčeníFoto z natáčeníFoto z natáčeníFoto z filmuFoto z filmuFoto z filmuFoto z filmuFoto z filmu


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO