Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Noc divadel u Bezručů

Publikováno: 8.11.2022

Bezruči se opět přidají v sobotu 19. listopadu k celorepublikové akci Noc divadel. Podtitulem letošního ročníku jsou „Hrdinové“, kterými v DPB budou (nejenom) pro tento večer zdravotníci z Fakultní nemocnice Ostrava a jejich Oddělení pracovního a preventivního lékařství, které mimo jiné poskytuje ambulantní péči uprchlým občanům z Ukrajiny. Celý večer se tedy ponese v duchu charity a čarovných zážitků s herci na dotek.

 

Audience a Bezručácký jarmark

Charitativní večer odstartují v divadle v 18:30 hodin na komorní scéně Márnice představením oblíbené inscenace Audience. Ve známé jednoaktovce Václava Havla pro dva herce uvidíte Norberta Lichého a Jiřího Müllera.

Po představení jsou návštěvníci zváni od 19:30 do 22:00 hodin na Bezručácký jarmark. „Už jste ochutnali dobroty Yvony Stolařové? Chcete hezkou fotku na Instagram? Co kdyby vám ji pořídil Vojtěch Johaník? Chybí ve vašem šatníku svetr Barbory Křupkové? Nebo vás víc potěší pivo Dušana Urbana? Přijďte ochutnávat, bavit se a nakupovat pro dobrou věc. Za pulty budou herci a herečky, kteří si s vámi rádi popovídají, nebo rozdají autogram,“ zve dramaturgyně divadla Anna Smrčková.

Od 22:00 hodin bude na jevišti Divadla Petra Bezruče připravena bezručácká kapela Retro B!  O zpěv se postarají Markéta Matulová a Jakub Burýšek, za klávesami se bude těšit Michal Sedláček, za bicí usedne Lukáš Krejčí, na kytaru zahraje Jan Gajdica a baskytaru samotný ředitel DPB Jiří Krejčí.

 

Zakončení diskotékou

Celý večer pak bude zakončen od 23 hodin diskotékou v divadelním klubu Bezruč, kde se o zábavu postará DJ Vojtěch Johaník.

Vstupné na kompletní bezručácký program je dobrovolné, celý výtěžek poputuje do Fakultní nemocnice Ostrava. „Velmi si vážíme podpory a uznání Divadla Petra Bezruče. V této složité době je to čím dál tím vzácnější. Výtěžek použijeme na zútulnění prostor ambulance, kde se staráme o nemocné uprchlé ukrajinské občany prakticky od začátku války na Ukrajině. Změnu určitě ocení jak pacienti, tak personál na oddělení. Moc děkujeme!“ říká tisková mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Petra Petlachová.

 

Program:

18:30 / Márnice

Václav Havel: Audience

Geniální hra z dob, kdy dramatik ještě nebyl prezidentem, pro dva geniální herce Norberta Lichého a Jiřího Müllera.

 

19:30–22:00 / foyer

Bezručácký jarmark

Prodej a ochutnávka specialit, výrobků a oblečení, které uvařili, připravili a vytřídili herci a herečky Divadla Petra Bezruče.

 

22:00 / Divadelní sál

vystoupení kapely Retro b

Zpěv Markéta Matulová, Jakub Burýšek, klávesy Michal Sedláček, bicí Lukáš Krejčí, kytara Jan Gajdica, baskytara Jiří Krejčí.

 

23:00 / Divadelní klub

Afterparty

Neorganizovaná zábava v Divadelním klubu Bezruč pod taktovkou divadelního DJ Vojtěcha Johaníka.

Noc divadel u BezručůNoc divadel u BezručůNoc divadel u BezručůNoc divadel u Bezručů


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO