Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Pamětní medaile a nakupování Ostravě

Publikováno: 30.10.2022

Dvě výstavy zahájilo Ostravské muzeum ve středu 26. října. První z nich nese název Výstava zlatých a stříbrných medailí z cyklu Dějiny Ostravy – osm staletí města. Výstava obsahuje pamětní medaile a předměty související s Českou mincovnou a produkcí pamětních medailí. Druhá se jmenuje Jdeme nakupovat a představuje základní milníky a témata fenoménu obchodu.

Součástí otevření obou výstav se stal křest pamětní medaile ze série 800 let dějin Ostravy. Medaile připomíná rok 1362, kdy bylo městu Ostravě uděleno císařem Karlem IV. trhové právo.

Pamětních medailí souvisejících s dějinami Ostravy vznikne během osmi let celkem osm, každá za jeden rok. Jde o originální projekt spojený s Ostravskou univerzitou.

První medaile vznikla vloni a připomíná živou přírodu Ostravska, letos je medaile věnována roku 1362, odkdy se v Ostravě mohly organizovat trhy. Příští rok má být medaile věnována osídlení Ostravska, poté neživé přírodě, poslednímu válečnému konfliktu ve městě, následovat bude téma umění a sběratelství, budování města a celý cyklus uzavře v roce 2028 pamětní medaile představující průmysl na Ostravsku.

Výstava Jdeme nakupovat zase přináší základní pohled na vývoj obchodu od středověku po současnost a je připomínkou oněch 660 let obchodování v Ostravě.

Obě výstavy potrvají do 27. listopadu 2022.

Pamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování OstravěPamětní medaile a nakupování Ostravě


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO