Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Muzikál Producenti

Publikováno: 24.10.2022

První muzikálovou premiérou Národního divadla moravskoslezského v nové sezóně je americký trhák Producenti. Ostravskou premiéru má světově úspěšná show ve čtvrtek 27. října, druhé obsazení se poprvé představí v sobotu 29. října. Hraje se v Divadle Jiřího Myrona a zájem diváků o nově uváděný kus je prý už nyní hodně veliký.

 

Vyprodukovat nejhorší show

Muzikál je dílem mistra parodie a filmových komedií Mela Brookse. Nejprve vytvořil film a za svůj scénář k němu dostal v roce 1968 Oscara. Látku poté přenesl na skutečné muzikálové jeviště a Producenti po premiéře na Broadwayi v roce 2001 získali 12 ze 14 možných Cen Tony – mj. za nejlepší hudbu, libreto, režii nebo choreografii. V roce 2005 vznikl stejnojmenný film s Umou Thurman v roli Ully. 

Hlavními postavami příběhu je producent Max Bialystock a účetní Leo Bloom. Chtějí vyprodukovat tu nejhorší muzikálovou show na světě, shrábnout peníze na muzikálový propadák získané od sponzorů a pláchnout s nimi kamsi daleko. Jak ale může dopadnout hra o Adolfu Hitlerovi? Rozhodně jinak, než by čekali…

 

Politicky i genderově naprosto nekorektní

„Muzikál Producenti je highlight sám o sobě, není tam jediná scéna, která by byla lepší než druhá. I přes dobu svého vzniku je stále hodně současný – šoubyznys uměl a umí znesvětit jakékoli téma, nic mu není svaté. Co je ale pro Producenty klíčové, je bezbřehý humor, který podle mého názoru dokáže i léčit. Muzikál je přitažlivý nejen vlastním příběhem, ale i skvělými hudebními čísly a humorem – politicky a genderově naprosto nekorektním. Dnes by asi na Broadwayi neměl šanci! My se toho nebojíme, u nás naštěstí stále vítězí zdravý rozum i smysl pro nadsázku,“ je přesvědčena šéfka souboru a režisérka inscenace Gabriela Petráková.

„Jsem ráda, že můžeme divákům konečně Producenty nabídnout a že jsme po letech úsilí získali licenci i k tomuto světovému dílu. Věřím, že se muzikál usadí na našem jevišti nadlouho, že se bude našim divákům líbit stejně jako těm ve světě,“ uzavřela Gabriela Petráková.

Rolí v crazy podívané se zhostí: Tomáš Savka / Lukáš Vlček (producent Max Bialystock), Tomáš Krpec / Radek Melša (účetní Leo Bloom), Michaela Horká / Kristýna Štarhová (Ulla, sekretářka a adeptka na roli v muzikálu) a další.

Muzikál ProducentiMuzikál ProducentiMuzikál ProducentiMuzikál ProducentiMuzikál ProducentiMuzikál ProducentiMuzikál ProducentiMuzikál ProducentiMuzikál ProducentiMuzikál Producenti


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO