Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Premiéra: Za vším hledej ženu

Publikováno: 19.10.2022

Ve čtvrtek 20. října míří do kin snímek Za vším hledej ženu. Vztahová komedie Miloslava Šmídmajera se natáčela z části v moravskoslezské metropoli a kraj filmaře podpořil částkou 700 tisíc korun.

Komenského sady i Jiráskovo náměstí

„Snažíme se audiovizuální tvorbu v našem kraji podporovat, protože víme, že filmové štáby přináší regionu nejen publicitu, ale také výrazně podporují zdejší ekonomiku. Právě tak tomu bylo u i snímku Za vším hledej ženu, kdy filmaři využili místní hotely, podniky a další služby. Mám také radost, že diváci ve filmu poznají i konkrétní místa v Ostravě,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo a doplnil, že filmaři v Ostravě strávili celkem 20 natáčecích dní.

Diváci tak ve filmu uvidí například Komenského sady včetně tenisových kurtů, Jiráskovo náměstí a určitě poznají i interiér několika známých ostravských podniků.

„S výběrem lokací produkci pomáhala naše krajská Moravskoslezská filmová kancelář, která se snaží filmařům s přípravou natáčení pomáhat a vytvářet pro ně u nás co nejvstřícnější podmínky,“ řekl náměstek hejtmana Lukáš Curylo s tím, že samotného natáčení se účastnilo skoro 500 lidí z místní komparzní agentury a na koordinaci se podílely zdejší úřady i instituce.  

Hrají Polák, Čuba i Vašut

Diváci ve filmu uvidí i známé ostravské herce jako například Alberta Čubu nebo Vladimíra Poláka. Filmovou komedii štáb v Ostravě natáčel letos v létě. „Líbí se mi, že na rozdíl od kriminálek ukazuje film Za vším hledej ženu Ostravu jako zelené krásné město, kde se daří lásce,” podotkl režisér Miloslav Šmídmajer.

Vztahová komedie sleduje příběh půvabné Alex v podání Hany Vagnerové, která má oporu nejen ve své svérázné mamince Zlatě Adamovské a poněkud drsnější babičce Daniele Kolářové, ale také ve svých dvou nejlepších kamarádkách.

„Moje postava Alex dost tápe ve svém osobním životě, hlavně ve vztazích s muži. Je taková celá zmatená, bezradná a zamotá se do zajímavého milostného trojúhelníku, protože zcela zahoří láskou k postavě Alberta, kterého hraje Marek Vašut,” popsala svou roli herečka Hana Vagnerová.

Foto: M. ČechPremiéra: Za vším hledej ženuFoto: Renáta Foltysová


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO