Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Z doubledeckerů je nový symbol města

Publikováno: 29.9.2022

Poslední příležitost svézt se letos doubledeckerem na lince číslo 88 do ostravské zoo mají zájemci ještě nadcházející víkend 1. a 2. října. A pak zase až od května 2023. Doubledeckery ovšem budou jezdit Ostravou dál, a to na běžných linkách číslo 20 a 78.

Poruba, Jih, Vítkovice, zoo

Autobusové linka 88 propojuje nejlidnatější městské části Poruba a Jih se dvěma nejnavštěvovanějšími turistickými lákadly města, tedy Dolní oblastí Vítkovic a zoologickou zahradou. Její provoz byl zahájen loni na jaře a linku vedení dopravního podniku i zoo hodnotí jako velmi úspěšnou.

V letní sezoně se linkou 88 svezlo 23 tisíc lidí a obsazenost spojů byla někdy i na hranici kapacity autobusů. Linka je v provozu v turistické sezoně o víkendech a svátcích. Obsluhují ji dva patrové autobusy Scania, jež si DPO pořídil hlavně pro tuto trasu.

„Linka 88 a projekt doubledecker je jednoznačně úspěšným a máme za sebou sezonu, na kterou můžeme být pyšní. Je symbolem propojení a spojování lidí dohromady, z čehož mám radost, protože to je hodnota, na které dopravní podnik staví,“ říká generální ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

Loni v první sezoně provozu linky nebyla mimo špičku vytíženost linky podle představ podniku. Proto ji letos prodloužil, takže vyjížděla už z Poruby a jezdila i přes Ostravu-Jih. Loňskou sezonu a turistiku ale ovlivnila i protiepidemická opatření. Proto ředitel Morys letošní rok nazývá první plnohodnotnou sezonou doubledeckerů, ze kterých se podle něj stal nový symbol Ostravy.

Linkou 20 a 78

„Ještě budeme vyhodnocovat detailně data, nějaké inovace nebo změny nevylučuji, ale i tak, jak vyplývá z dat, která mám dnes k dispozici, že více než třetina spojů byla naprosto naplněná, takže využití kapacity spojů bylo určitě nadprůměrně,“ uvádí Morys.

Patrové autobusy mají pohon na zemní plyn a je v nich 68 míst k sezení. Ve všední dnech jezdí na běžných linkách.

 „O zážitek z jízdy populárním doubledeckerem Ostravané nepřicházejí, stále mají možnost obdivovat panoramata města z dvoupatrového tyrkysového krasavce na linkách číslo 20, vedoucí mezi zastávkami Bazaly a Poruba, Studentské koleje a lince číslo 78, vedoucí mezi zastávkami Poruba, Opavská a Hrabová, PZ jih,“ upozorňuje mluvčí podniku Tereza Šnoblová.

Jízdné v doubledeckerech je shodné s běžným jízdným dopravního podniku.

Z doubledeckerů je nový symbol městaZ doubledeckerů je nový symbol městaZ doubledeckerů je nový symbol městaZ doubledeckerů je nový symbol města


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO