Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Tenisová bitva na divadelních prknech

Publikováno: 23.9.2022

Sezónu v Divadle Petra Bezruče zahájí tenisová bitva. V pátek 23. září bude uvedena v české premiéře hra současné a úspěšné americké dramatičky Anny Ziegler Poslední zápas. Sál bude bouřit emocemi, adrenalinem a živým bubnováním.  

„Diváky čeká originální hra o světě profesionálního sportu plného rivality a touze po úspěchu, o životních vítězstvích i prohrách a o překonání sebe sama,“ uvádí Marcela Bednaříková z Divadla Petra Bezruče.

Střet Tima a Sergeje

Hra přivádí diváka na tribuny semifinále US Open. Uprostřed kurtu se střetávají americký velikán Tim a ruská vycházející hvězda Sergej. V průběhu hry ale nebojují sportovci jen proti sobě. „V klíčovém zápasu odkrývají hráči svoje skutečné charaktery, malá i velká traumata a způsoby, jak se s nimi vyrovnat,“ říká dramaturgyně Anna Smrčková.

Oba hráči se také střetávají se svými vzpomínkami, které zásadně ovlivňují jejich psychiku, a tím i vývoj zápasu. „Vůbec nejvíc mě na inscenaci zajímá právě zkoumání psychologie vrcholového sportu v kontextu emocí a vztahů, které textem prostupují,“ uvádí představitel Sergeje Tomáš Čapek.

Moje rodiče měli děti

Tim (Ondřej Brett), americká legenda ze Středozápadu, US Open vyhrál už šestkrát. „Tim je kluk, co si odedřel všechno od píky a dostal se na vrchol, kde sakra fouká. Čím je starší, tím víc ho sžírá nejistota, jestli to s grácií ustojí?“ charakterizuje Tima Ondřej Brett. V zápasu, který sledujeme, se proti Timovi postaví Sergej (Tomáš Čapek), nadějný a talentovaný mladík z Ruska. Lepší hráči momentálně nejsou.

Napínavý souboj sledují také jejich partnerky – Timova manželka, trenérka Mallory (Barbora Křupková) a Sergejova snoubenka, příležitostná modelka a herečka Galina (Alexandra Palatínusová). Ve hře se tak promítají i zcela jiná témata, zásadní témata. „Nebýt ve světový desítce je jedna věc, ale nedokázat mít dítě je něco jinýho. Dítě může totiž mít každej blbec. Moji rodiče měli děti,“ zní jedna z klíčových replik Barbory Křupkové, která tak může naznačit o jaká další palčivější témata v tomto zápasu půjde. Kariéra, nebo rodina? Amerika, nebo Rusko? „Hra nadto velmi zajímavým způsobem spojuje sport s uměním, takže může nalákat do divadla kopec nových diváků, případně lidí, kteří dosud dávali přednost sportu a do divadla moc nechodili,“ dodává Alexandra Palatínusová.

Nevšední divadelní zážitek

Pro diváky i čtveřici herců je připraven skutečně nevšední divadelní zážitek. Diváky čeká faktické usednutí na tribuny a herci budou na tenisovém kurtu obklopeni publikem v bezprostřední blízkosti ze všech čtyř stran. Autorem tohoto scénického řešení a stejně tak kostýmů je výtvarník Ján Tereba. Režisérem inscenace je Jiří Pokorný. Hudbu pro inscenaci vytvořil Michal Novinski, který má na svém kontě hudbu k desítkám inscenací i televizních a filmových produkcí. Za hudbu k filmu Kuky se vrací získal Českého lva, na Slovensku obdržel za hudbu k filmu Nedodržený slib ocenění Slnko v sieti a pyšní se také prestižní cenou DOSKY, a to dokonce třikrát.

Tenisová bitva na divadelních prknechTenisová bitva na divadelních prknechTenisová bitva na divadelních prknechTenisová bitva na divadelních prknechTenisová bitva na divadelních prknechTenisová bitva na divadelních prknechTenisová bitva na divadelních prknechTenisová bitva na divadelních prknech


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO