Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Božská flétna v Ostravě

Publikováno: 19.9.2022

Panově flétně, magickému dechovému nástroji, a jeho výsostným interpretům z Česka a Moldavska bude ve čtvrtek 29. září 2022 patřit koncertní studio S1 Českého rozhlasu Ostrava. Koncert je hudebním prologem Mezinárodního hudebního festivalu Božská flétna, jehož pátý ročník bude zahájen o den později v Rožnově pod Radhoštěm.

Koncert v moravskoslezské metropoli ponese název „Božská flétna v Ostravě“ a za doprovodu Ensemble FLAIR se v něm představí moldavský virtuóz Stefan Negura spolu s mezinárodně uznávanou hráčkou a ředitelkou zmíněného festivalu Liselotte Rokyta. Vedle tradiční moldavské a rumunské lidové hudby zazní i nové speciálně zkomponované skladby slovenského jazzového houslisty Stanislava Palúcha a českého multiinstrumentalisty Jana Rokyty. V koncertu se rovněž představí vzácný host: kapela historických nástrojů RukyNaDudy s uměleckým vedoucím Marianem Friedlem.

Perličkou koncertu bude vystoupení žáků ZUŠ Edvarda Runda ve Slezské Ostravě. Jedná se o jedinou školu v České republice s výukou Panovy flétny kvalifikovaným pedagogem, kterým je Liselotte Rokyta.

Předprodej vstupenek probíhá v infocentrech Ostravainfo (Elektra, Svinov, Přívoz a Info Jih). 

Koncert finančně podpořilo statutární město Ostrava. Akce se koná za mediální podpory Českého rozhlasu Vltava a Českého rozhlasu Ostrava. Dalšími významnými partnery jsou Nadace Život umělce, Rumunský kulturní institut a Ensemble FLAIR.

Božská flétna v Ostravě


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO