Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Ivan Lendl má v centru Ostravy pamětní desku

Publikováno: 16.9.2022

Dům na Bachmačské ulici číslo 18 v centru Ostravy zdobí od 15. září pamětní deska věnovaná slavnému tenistovi Ivanu Lendlovi. Ten v tomto domě žil spolu se svými rodiči až do své emigrace z komunistického Československa v roce 1986.

„Mít v Ostravě pamětní desku je pro mě veliká čest. Těším se, až se s vámi brzy uvidím,“ vzkázal Ivan Lendl prostřednictvím videozdravice účastníkům akce. V Ostravě by se měl Ivan Lendl objevit pravděpodobně v červnu 2023 na Zlaté tretře.

Pamětní desku odhalil Jiří Novák, bývalý 5. hráč světa. „Ivan byl vždycky můj veliký vzor,“ řekl.

Ivan Lendl, letos 62letý, působí v golfové a tenisové akademii Ivan Lendl’s Champions Academy. Na pozici světové tenisové jedničky setrval celkem 270 týdnů v 80. letech minulého století.  Počtem 1 071 vítězných utkání dvouhry na okruhu ATP se v celkovém pořadí řadí na třetí místo za Američana Connorse a Švýcara Federera.  Je nejlepším českým mužským tenistou historie.

Lendl se narodil v Moravské Ostravě do tenisové rodiny: maminka Olga Lendlová byla na československém žebříčku na 2. místě, otec JUDr. Jiří Lendl byl i vynikajícím šachistou a dlouholetým předsedou tenisového oddílu TJ Nová huť, později prezidentem Čs. tenisového svazu. Ani jeden z Lendlových rodičů dnes již nežije.

Pamětní deska vychází z návrhu výtvarníka Václava Šipoše a připomíná, že Ivan Lendl roky vládl světovému tenisu.

Náměstek ostravského primátora Miroslav Svozil uvedl, že pamětní desku si Lendl zaslouží rovněž za přístup k životu: „Nezměrná vůle, pracovitost, fair play. Vlastnosti, které jsou inspirací pro každého z nás.“

Ivan Lendl má v centru Ostravy pamětní deskuIvan Lendl má v centru Ostravy pamětní deskuIvan Lendl má v centru Ostravy pamětní deskuIvan Lendl má v centru Ostravy pamětní deskuIvan Lendl má v centru Ostravy pamětní deskuIvan Lendl má v centru Ostravy pamětní deskuIvan Lendl má v centru Ostravy pamětní deskuIvan Lendl má v centru Ostravy pamětní deskuIvan Lendl má v centru Ostravy pamětní deskuIvan Lendl má v centru Ostravy pamětní deskuIvan Lendl má v centru Ostravy pamětní deskuIvan Lendl má v centru Ostravy pamětní desku


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO