Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Putujme bez hranic – po stopách slovanského dědictví a Cyrilometodějské stezky

Publikováno: 7.9.2022

Nová volnočasová hra pro ty, kteří rádi objevují nová místa a chodí do přírody. Putování bez hranic po stopách slovanského dědictví zahrnuje unikátní památky na Moravě (17 lokalit) a západním Slovensku (15 lokalit), jako jsou bývalá slovanská hradiště a archeoparky, poutní místa, sakrální a další památky. Na Severní Moravě zveme k návštěvě Archeoparku v Chotěbuzizámku Hradec nad Moravicí nebo poutního místa Radhošť.

Pro každé místo je připravena tištěná karta s kvízovými otázkami a ti nejzdatnější vyluští po sesbírání všech karet na Moravě (nebo na Slovensku) tajenku psanou původním slovanským písmem – hlaholicí. Po předložení řešení v Informačním centru na Velehradě (nebo v Trenčíně) lze získat drobnou odměnu.

Turistická hra, ke které je možné stáhnout i mobilní aplikaci Putujme bez hranic, byla připravena ve spolupráci se sdružením Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a KOCR Trenčín región v rámci přeshraničního projektu „Cyrilometodějská cesta – živé kulturní dědictví“ spolufinancovaného programem Interreg VA SK-CZ a Zlínským krajem. Podrobné informace včetně seznamu míst, kde jsou karty k vyzvednutí, naleznete na www.putujmebezhranic.cz.

Cyrilometodějská stezka se rozvíjí jako soubor tras i památek již od r. 2013. Spravuje ji zájmové sdružení právnických osob založené Zlínským krajem, které v současnosti tvoří 23 členů z 8 evropských zemí – České republiky, Slovenska, Bulharska, Řecka, Maďarska, Slovinska, Chorvatska a Itálie.

V r. 2021 získala Cyrilometodějská stezka certifikát Kulturní stezka Rady Evropy a patří dnes do rodiny 48 kulturních stezek uznaných Radou Evropy. Informace o sdružení, jeho mezinárodních aktivitách a partnerstvích jsou k dispozici na www.cyril-methodius.cz. V České republice a na Slovensku již bylo vyznačeno ve spolupráci s kluby českých a slovenských turistů kolem 1300 km cyrilometodějských tras

Putujme bez hranic – po stopách slovanského dědictví a Cyrilometodějské stezkyPutujme bez hranic – po stopách slovanského dědictví a Cyrilometodějské stezky


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO