Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Hradní hodokvas se chystá na 8. října 2022

Publikováno: 25.8.2022

Den plný dobrého jídla, pití, zážitků a pestrého programu slibuje již 17. ročník podzimního hodování na Slezskoostravském hradě. Přípravy oblíbené události jsou v plném proudu a už nyní vám pořadatelé odtajní alespoň střípky z toho, co se chystá.

Vynechat jistě nelze gastro zónu. Občerstvit se budete moci u stánku Ryba do ruky, nevšední speciality připraví Šnečí farma Vlkoš, poměrně novinkou na food scéně je Brambáč - tedy hamburger z bramboráků. Zeleninové a ovocné dobroty nakoupíte u firmy Lázničkovo nebo v Zeleninové baště. Sýry a tvarůžky u stánku Milkeffekt nebo ve Tvarůžkotéce Romana Fučíka, langoše, halušky a jiné dobroty pak můžete ochutnat u Krčmy nebo ve stánku Radima Pečky. A jelikož se blíží podzim, je důležité doplnit zásoby medu a medoviny a to například od Two Sisters Winery (Můj včelař) nebo z Rodinného včelařství Klinkovští.

K dobrému jídlu patří pivo. Těšit se můžete na lahodný mok z pivovaru MedojedHeřmanického pivovar, StarobělskéhoAlbrechtického a pivovaru Žíznivý dromedár. Myslíme samozřejmě i na milovníky vína. Představí se zde vinařství Bisenc z Bzence a poprvé na Slezskoostravský hrad zavítá Prosecco Van. Nevynecháme ani nealkoholické nápoje, například od Sodofkárny.

Milé dárečky a suvenýry zakoupíte u Zdekor.cz, stánku Keramika z Litovle nebo Moravské mincovny.

V přípravách je program pro děti i dospělé. Těšit se budete moci na ukázku velocipedů, kterou připravil Klub českých velocipedistů z Hrabové. Nebudete se muset pouze koukat, ale velocipedy můžete také vyzkoušet. Pokud se cítíte lépe v koňském sedle, speciálně děti se budou moci projet na ponících paní Soni Matuškové.

Workshop a show s bičem předvede Ladislav Gin, který dokonce získal titul šampióna v ovládání dlouhého biče. A pokud patříte mezi pravidelné návštěvníky hodokvasu, možná si vzpomenete na poštolku Pištu. Při vystoupení se sokolníkem, Karlem Nejmanem, v minulém roce vyletěl na hradní věž a tuze se mu nechtělo zpátky. Pišta celý rok trénoval a letos by to návštěvníkům chtěl předvést znovu. Přijedou s ním i kamarádi - káně Harrisovo, raroh a nebo orel skalní.

Celým dnem bude návštěvníky provázet ostravský bavič, moderátor a improvizační herec Petr Kubala.

Kompletní program, prodejce a atraktivity jsou postupně zveřejňovány v akci na webu hradu nebo na FB události. Informace o předprodeji budou zveřejněny brzy.

Hradní hodokvasFoto: Roman Kuzmin, Hradní hodokvas v roce 2021Foto: Roman Kuzmin, Hradní hodokvas v roce 2021Foto: Roman Kuzmin, Hradní hodokvas v roce 2021Foto: Roman Kuzmin, Hradní hodokvas v roce 2021Foto: Roman Kuzmin, Hradní hodokvas v roce 2021Foto: Roman Kuzmin, Hradní hodokvas v roce 2021Foto: Roman Kuzmin, Hradní hodokvas v roce 2021


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO