Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Slovensko, Chorvatsko, Mallorca…

Publikováno: 3.8.2022

Zahraniční i tuzemské folklorní skupiny zatančí a zazpívají opět po roce v rámci festivalu Folklor bez hranic Ostrava. Ostravskému publiku se představí od 15. do 19. srpna. Tanečníci a hudebníci budou po pět dní cestovat napříč ostravskými obvody, vystoupí na náměstích, ale i v domovech pro seniory. Jedná se již o dvacátý čtvrtý ročník festivalu.

„Návštěvníci se letos mohou těšit na soubory z Chorvatska, Mallorcy a Slovenska či Strážnice, ale samozřejmě i na domácí kolektivy z Ostravy a okolí. Folklorní nabídka je tedy tak jako v minulých letech pestrá,“ říká ředitel festivalu Lukáš Pavlík. Folklorní skupiny během nabitého programu zatančí v pěti ostravských obvodech a tradičně vystoupí také na klimkovické lázeňské kolonádě.

 

Začátek na Masarykově náměstí

V pondělí se již od 15 hodin rozezní folklorní melodie napříč centrem města Ostravy, když na Masarykově náměstí začne hrát cimbálová muzika. V 15.30 se soubory vydají průvodem z Husova sadu na Masarykovo náměstí, kde v 16 hodin festival slavnostně zahájí vystoupení domácích i zahraničních účinkujících.

V úterý soubory zavítají na nové náměstí do Ostravy-Jihu na Horní 55. Ve středeční odpoledne se bude zpívat a tančit v Ostravě-Mariánských Horách na Mariánském náměstí a večer v Sanatoriích Klimkovice. Ve čtvrtek roztančí soubory průvodem porubskou Hlavní třídu a následně vystoupí vedle kruhového objezdu.

 

Závěr na Slezskoostravském hradě

A poslední den festivalu se mohou diváci těšit na vyvrcholení v podobě tří koncertů na hradě ve Slezské Ostravě. „Dětské soubory se v pátek na Slezskoostravském hradě představí již od 15.30, v 17 hodin vypukne koncert nadžánrové kapely Ensemble FLAIR a v 18.00 začne závěrečný festivalový koncert dospělých kolektivů,“ dodává Pavlík.

Slovensko, Chorvatsko, Mallorca…Slovensko, Chorvatsko, Mallorca…Slovensko, Chorvatsko, Mallorca…Slovensko, Chorvatsko, Mallorca…Slovensko, Chorvatsko, Mallorca…Slovensko, Chorvatsko, Mallorca…


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO