Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

K polským sousedům na Yass! Festival

Publikováno: 3.8.2022

Yass! Festival, konaný ve dnech 9. a 10. září 2022 v malebném Cieszynie, na česko-polské hranici, je hudebním "slow festivalem" komorního charakteru. Festival je určen všem, kdo chtějí trochu zpomalit a užít si skvělou hudbu bez přítomnosti davů návštěvníků v krásném prostředí Zámeckého pivovaru v Cieszynie.

Festival je od počátku tvořen na hodnotách "less and zero waste" s důrazem na ekologii a recyklaci. Nejde o to, se jenom bavit, ale také dbát na životní prostředí a prohlubovat ekologické povědomí. Na Yass! jsou všechny festivalové dekorace vyrobeny z recyklovaných materiálů. Ze síťoviny a pásků, zbylých po loňském festivalu, bylo ušito 50 odolných barevných tašek, kteér navrhla těšínská umělkyně Justyna Szarowska a které můžete zakoupit na e-shopu festivalu.

Mezi headlinery festivalu patří britská Morcheeba a islandská kapela Gusgus. Ve velké míře jsou zastoupeny polští interpretové (Skalpel, Fisz Emade Tworzywo, Natalia Przybysz, Pezet, Organek, IGO, Ralph Kaminski, Voo Voo, OIO nebo Rysy), ale vystoupí i čeští interpretové, kteří budou brzy oznámeni.

Jak vypadal festival v loňském roce se můžete podívat na Youtube. Aktuality o festivalu můžete sledovat na FB události, FB profilu nebo webových stránkách.

Vstupenky jsou k dispozici online nebo na prodejních místech sítě GoOut, mezi která se řadí také pobočky OSTRAVAINFO!!!

K polským sousedům na Yass! Festival


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO