Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Arénu čeká Rok plný doteků

Publikováno: 28.7.2022

Sezónu 2022–23 nazvanou Rok plný doteků otevře Komorní scéna Aréna inscenací s názvem Tohle není Višňový sad, pod níž se skrývají tři aktovky A. P. Čechova (Labutí píseň, Medvěd, Námluvy) spojené do volného dramatického celku naším dramaturgem Tomášem Vůjtkem, který si tyto Čechovovy miniatury navíc i přímo přeložil.

Herec Světlovidov, který právě odehrál své poslední představení a chystá se do hereckého důchodu, se v průběhu divadelního flámu stále více oddává svým vzpomínkám na role, jež ztvárnil, jakož i úvahám nad smyslem života stráveného na divadelních prknech. Nakonec přemluví své kolegy, aby si s ním připomněli jeho dva oblíbené špíly – první o lásce divoké a silné jako medvěd, která si prosadí svou i v domě smutku, a druhý o námluvách, které se zvrtnou v majetkový spor… K Čechovovi se touto inscenací vrátí jeho věrný divadelní ctitel, slovenský režisér Roman Polák.

 

Druhým titulem bude drama Christophera Hamptona Úplné zatmění zpracovávající skutečný příběh dvou nejslavnějších prokletých básníků, který se ale do školních osnov nejspíš nikdy nedostane. Spokojené manželství Paula Verlaina a jeho ženy Matyldy rázně ukončí příchod mladičkého a svůdného Arthura Rimbauda. Oba básníci se společně vydají na toulky po Evropě, aby poznali jeden druhého i sami sebe. Láska, která je spojuje, je stejně absolutní jako jejich sobectví. Vášnivý milostný vztah, jenž je spaloval po několik let, je pouze utvrdil v poznání, že nemůžou být ani spolu, ani bez sebe.

Režie se ujme hostující režisér André Hübner-Ochodlo.

 

Následovat bude slavná hra Patricka Marbera Na dotek, která v době svého prvního uvedení (1997) vzbudila pohoršení svým námětem i místy dost vulgárním jazykem. Hra zachycuje osudy milostného čtyřúhelníku, který tvoří dermatolog Larry, spisovatel Dan, striptérka Alice a fotografka Anna. Larry i Dan mají postupně intimní vztahy s oběma ženami.

Hra, která dobyla celý svět a dočkala se i kultovního filmového zpracování, dostala od recenzentů výstižný podtitul „Sex, lži a internet“. Režii má Jiří Pokorný, jehož inscenace Zabijáka Joea se stala v Aréně diváckým hitem.

 

Posledním titulem bude Režisér, nová hra Tomáše Vůjtka, která je inspirována režiséry, kteří Komorní scénu Aréna inspirovali. Vysoká poezie uměleckých snů bude v této sarkastické grotesce konfrontována s pokleslou prózou životní reality.  Vyjeví se režiséři, herci, novináři, diváci, stejně jako sláva a zmar. Režie se ujme umělecký šéf Arény Ivan Krejčí.

 

Připravované premiéry:

Anton Pavlovič Čechov, Tomáš Vůjtek: Tohle není Višňový sad

režie Roman Polák / premiéra 22. 10. 2022

 

Christopher Hampton: Úplné zatmění

režie André Hübner-Ochodlo / premiéra 14. 1. 2023

 

Patrick Marber: Na dotek

režie Jiří Pokorný / premiéra 11. 3. 2023

 

Tomáš Vůjtek: Režisér

režie Ivan Krejčí / premiéra 20. 5. 2023

 

Více na www.divadloarena.cz

Arénu čeká Rok plný dotekůArénu čeká Rok plný doteků


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO