Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Slezskoostravský hrad láká na novinky

Publikováno: 26.7.2022

Slezskoostravský hrad si v probíhající letní sezóně připravil pro své návštěvníky, hlavně z řad dětí, novinky. Ochuzeni nezůstanou ale ani milovníci historie, kterou má hrad velmi bohatou, ač se to na první pohled nemusí zdát.

Nádvoří Slezskoostravského hradu se stalo útočištěm dvouhlavého draka. Bát se ho však nemusíte. Slouží totiž jako průlezka, především pro menší děti. Drak je součástí projektu Společná historie hrou, jehož cílem je zviditelnění turistických atraktivit Horního Slezska. Projekt byl spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu "Překračujeme hranice". V rámci projektu vznikla také pohádka, v české verzi "Honza, Kuba a dvouhlavý drak", jejíž součástí jsou pracovní listy. Děti si návštěvu hradu díky této atrakci určitě užijí.

Pro větší děti, zhruba od 10 let věku, je připraveno hledání pokladu. U vstupu v dřevěném stojanu, nebo na pokladně, jsou k vyzvednutí hrací listy - doporučujeme vzít si s sebou tužku. Rytíř Jan, který poklad na hradě zanechal, dětem nachystal různé úkoly a otázky, po jejichž splnění hráči zjistí, kde je ukryta truhla s pokladem. Důležité je vyluštit i kód k jejímu otevření. A hurá, odměna je Vaše!

Dospělí, hlavně ti, kteří se zajímají o historii, ocení rozšíření expozice ve sklepení pod hradním palácem. Kromě mučírny a zbrojnice jsou zde nově umístěny čtyři informační tabule, které popisují historický i stavební vývoj hradu nebo jeho zajímavé majitele. Rovněž obsahují historické fotografie a časovou osu s nejvýznamnějšími událostmi. Zjistíte, díky kterým majitelům se hrad měnil v zámek, kvůli kterým naopak chátral, nebo proč klesl o téměř 16 metrů. Ve sklepení zaujme model představující hrad v polovině 19. století.

Léto na hradě je v plném proudu a to znamená i mnoho kulturních akcí. Stále probíhají Letní shakespearovské slavnosti, druhá půlka srpna bude patřit projektu Barrák music hrad. V rámci něj uslyšíte jednodenní koncerty různých žánrů, ale posluchači metalu si během 20. a 21. srpna užijí dvoudenní festival METAL!!!. Už nyní je v přípravách Hodokvas na hradě, který se uskuteční 8. října 2022. 

Novinky a další informace můžete sledovat na www.slezskoostravskyhrad.cz, na Facebooku hradu nebo Instagramu @slezskoostravskyhrad.

Slezskoostravský hrad láká na novinkySlezskoostravský hrad láká na novinkySlezskoostravský hrad láká na novinkySlezskoostravský hrad láká na novinky


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO