Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Studium, co dává smysl. Nový program na Fakultě sociálních studií OU láká intenzivní praxí a studiem v zahraničí

Publikováno: 22.7.2022

Spolupráce několika evropských univerzit, velký prostor pro rozvoj jazykových dovedností nebo výrazné zaměření na praxi. To jsou některé z charakteristik nového navazujícího magisterského programu Sociální práce a sociální podnikání, do kterého přijímá studenty Fakulta sociálních studií Ostravské univerzity. Unikátnost programu přináší jeho speciální forma, jedná se totiž o takzvaný Joint Degree program, jehož součástí je celý jeden semestr vyhrazený pro studium v zahraničí. Jedinečnou možnost se hlásit do programu mají uchazeči ještě do konce srpna.

Do nového navazujícího magisterského programu Sociální práce a sociální podnikání na Fakultě sociálních studií OU se mohou hlásit uchazeči až do konce srpna. „Cílem studia je připravit jazykově nadstandardně vybavené odborníky schopné řešit problémy v oblasti sociální práce a sociálního podnikání, a to jak po teoretické, tak i praktické stránce,“ přibližuje garantka programu Marie Špiláčková.

Nové studium je koncipováno do formy takzvaného Joint Degree programu, což znamená, že část studia probíhá ve spolupráci se dvěma zahraničními vysokými školami – konkrétně s Trnavskou univerzitou v Trnavě a Fachhochschule Campus Wien. Právě ve spolupráci s těmito školami musí studenti získat čtvrtinu ze všech povinných kreditů. Pro výjezd na partnerskou školu do Vídně nabízí takzvané mobility window, což je vyčleněný semestr, ve kterém studenti plní povinný předmět Interkulturní projektový management. „Další možností, jak vycestovat do zahraničí za účelem studia či stáže, je spolupráce fakulty s více než padesáti zahraničními univerzitami,“ doplňuje Špiláčková.

Studium však klade vysoký důraz také na odbornou praxi, díky které studenti získají přímou zkušenost se způsoby práce v organizacích sociální práce. Kromě zkušenosti ze zahraničí si tak studenti po absolvování programu odnesou spoustu praktických znalostí v oblasti řízení projektů a jejich financování, organizace sociálních služeb, tvorby koncepčních materiálů nebo třeba sociálních inovací. Uplatní se tak na mnoha pracovních pozicích, například jako vedoucí pracovníci sociální služby, sociální pracovníci v sociálních službách a podnicích, manažeři sociálních podniků nebo evaluátoři sociálních služeb.

Studium, co dává smysl. Nový program na Fakultě sociálních studií OU láká intenzivní praxí a studiem v zahraničí


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO